fbpx
close
Paieška

Interviu

Sasa Salvatore Pagano Lietuvoje pirmąkart pristatys „Dynamic postural“ treniruotes

„Stipresnis ir lankstesnis kūnas pagerina ne tik sveikatą, mažina traumų riziką, bet ir pakelia gyvenimo kokybę apskritai“, – neabejoja italas Sasa Salvatore Pagano.

Italijoje savo mokyklą įkūręs fitneso profesionalas akcentuoja, kad šios toninių (posturalinių) raumenų treniruotės didina raumenų jėgą, mobilumą ir lankstumą. Plačiau apie savo kelią į sportą ir lūkesčius Lietuvoje Sasa pasidalijo trumpame interviu.

Koks buvo Jūsų kelias į sportą?
Mano situacija kiek neįprasta. Buvau labai apkūnus – svėriau 110 kg, tačiau visad jaučiau aistrą sportui. Man patiko tenisas, futbolas, bet niekad nesiekiau konkuruoti, siekti rezultatų per sukąstus dantis. Sportas man buvo vienas iš būdų atitrūkti, kažkuo užsiimti, o į priekį visad vedė vidinė motyvacija.

Kada pirmąkart kilo noras ne tik sportuoti, bet ir mokyti kitus? Kas paskatino tapti fitneso instruktoriumi?
Prieš 20 metų viename klube užsukau į aerobikos užsiėmimą. 30 prakaituotų, bet laimingų žmonių, judančių pagal muziką, lydimą energingų šūksnių, paliko neišdildomų emocijų. Šis įspūdis įkvėpė. Pajutau, kad tai yra mano kelias.

Kuo labiausiai didžiuojatės? Su kokiais iššūkiais susidūrėte ir kas paliko didžiausią įspūdį siekiant karjeros fitneso srityje?
Labai daug emocijų užplūdo, kai laimėjau naujokų konkursą, kuriame varžėsi apie 400 dalyvių. O po metų jau vedžiau pirmąsias savo meistriškumo pamokas (masterclass) 300 žmonių. Tokios patirtys nepamirštamos.

Studijavote osteopatiją. Kaip šios medicininės žinios pasitarnauja dirbant fitneso srityje?
Osteopatijos mokslai buvo išties naudingi ne tik žiniomis – tai pakeitė mano požiūrį į gyvenimą ir į sportą apskritai. Sukūriau naują judėjimo ir toninių (posturalinių) treniruočių konsepciją.

Papasakokite šiek tiek plačiau apie savo autorinę programą „Dynamic Postural“.
Mano pirmoji meilė – aerobikos choreografija, tad ir kuriant šią programą įkvėpė muzikos sekos, nuoseklumas. Esu įsitikinęs, kad labai svarbu kūną treniruoti tuomet, kai jis juda, nes kūnas sutvertas judėti ir visada yra veiksme. Dinaminės toninių raumenų treniruotės didina jų jėgą, mobilumą, lankstumą – tai ir yra šio koncepto funkcionalumo pagrindas. Stipresnis ir lankstesnis kūnas pagerina ne tik sveikatą, mažina traumų riziką, bet ir pakelia gyvenimo kokybę apskritai.

Koks muzikos vaidmuo šiose treniruotėse?
Muzika stiprina motyvaciją ir sukuria gerą atmosferą, harmoniją užsiėmimų metu.

Šiais laikais daug žmonių dėl pasyvesnio gyvenimo būdo, sėdimo darbo bei kitų priežasčių susiduria su nugaros skausmais. Ar programos „Dynamic Postural“ metodai gali padėti jų išvengti?
Taip. Į programą integruoti ir tradiciniai posturalinių treniruočių pratimai, kurie stiprina pečių juostą ir nugarą.

Pirmą kartą lankysitės Lietuvoje. Ko gali tikėtis „Eurowellnessday“ renginio dalyviai, nekantriai laukiantys Jūsų pasirodymo ir autorinės programos pristatymo?
Man didelė garbė dalyvauti šiame renginyje. Tikiuosi, kad dalyviai palankiai įvertins tris skirtingos trukmės ir formato meistriškumo užsiėmimus ir neabejoju, kad gaus realios naudos, kurią pritaikys darbe su savo klientais.

Kaip ši Jūsų kurta programa gali pakeisti fitneso pasaulį ir padėti treneriams dirbti efektyviau?
Naujovės padeda industrijai judėti pirmyn ir yra naudingos visiems. Tačiau ne bet kokios – svarbu, kad naujos programos, metodikos būtų paremtos moksliniais tyrimais, kruopščiai išbandytos.

Kodėl svarbu geriau pažinti savo kūną ir jo galimybes?
Mūsų darbe tai būtina. Kūno pažinimas ir kontrolė leidžia išvengti incidentų, traumų ar netyčia nepakenkti. Treneriu, kuriam stinga anatomijos ar fiziologijos žinių niekad negalima pasitikėti.

Ko tikitės iš artėjančio renginio Lietuvoje? Kokią žinutę norite perduoti mūsų instruktoriams ir aktyvaus gyvenimo entuziastams?
Neabejoju, kad susirinks labai motyvuoti ir mokytis norintys, naujoms žinioms atviri žmonės. Būsiu laimingas galėdamas supažindinti su savo kurta programa ir pasidalinti savo aistra. Tikiu, kad tai bus unikali ir nepamirštama patirtis tiek man, tiek dalyviams. „Dynamic Postural“ gali sukurti fantastišką atmosferą, neabejoju, kad taip bus ir šįkart!

Kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje (žiūrėti)

Taip pat mus rasite FACEBOOK puslapyje (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.