Pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas ir daug laiko prie ekranų – šios 21 a. tendencijos itin neigiamai veikia mūsų santykį su kūnu. Norint sumažinti nepageidaujamas sėslumo pasekmes, vis daugiau žmonių
prireiks specialistų pagalbos. Pilateso treneriai – vieni iš tų, kurie gali padėti gerai jaustis išmokydami
suprasti savo kūno poreikius, taisyklingai judėti ir gyventi harmoningai.
Žmonės dar niekada nepraleido tiek daug laiko sėdėdami, kaip dabar, o toks mažas fizinis aktyvumas yra žalingas sveikatai. Itin menkas fizinis aktyvumas didina mirtingumą, vėžio, širdies ligų bei 2 tipo diabeto riziką. Laimei, ne tik prevenciškai, bet ir jau pajutus nepageidaujamą sėdimo darbo ar pasyvaus laisvalaikio prie televizoriaus poveikį galima susigrąžinti gerą savijautą. Tačiau tam reikia vėl įsileisti į savo gyvenimą daugiau judesio ir išmokti tą daryti taisyklingai. Pilateso metodas padeda kontroliuoti savo kūną ir protą ne tik atliekant žemo intensyvumo, sąmoningus judesius, bet ir atkreipiant dėmesį į sveiką mitybą, kokybišką miegą, taisyklingą kvėpavimą, tolygų raumenų vystymąsi, tiesų stuburą ir visapusišką higieną. Pasak metodo pradininko Joseph’o Pilates’o, gera fizinė būklė yra vienas svarbiausių įrankių, norint būti laimingu. O pilatesas gali kiekvienam padėti pasiekti tokį fizinės gerovės ir laimės lygį, kokio nusipelnė.
Pilateso specialistų poreikis augs ketvirtadaliu
JAV atlikti tyrimai rodo, kad suaugusieji sėdėdami praleidžia beveik 8 val. per dieną (dažniausiai dėl darbo biure arba laisvalaikio ant sofos žiūrint televizorių). Gąsdina ir vaikų nejudrumas. Jaunieji amerikiečiai vidutiniškai net 7,5 val. per dieną praleidžia prie ekranų – televizoriaus, kompiuterio ar video žaidimų. Paskaičiuota, kad net 80 proc. žmonių susidurs su nugaros skausmu nors kartą gyvenime, o ketvirtadalis visuomenės kentės chronišką apatinės nugaros dalies skausmą. JAV darbo statistikos biuro duomenimis iki 2022 m. fitneso profesionalų skaičius išaugs 13 proc., o individualizuotos pagalbos ir pratimų sfera, kuriai galima priskirti ir pilatesą, augs 21 proc.
Kad ateity augs sveikatingumo specialistų bei trenerių poreikis rodo ne tik pasikeitę visuomenės įpročiai, kurie ilgainiui neigiamai paveikia sveikatą, bet ir senėjanti visuomenė, ilgėjanti vidutinė gyvenimo trukmė. Vyresnio amžiaus žmonių skaičius auga, vis daugiau jų nori ir stengiasi gyventi kokybiškai ir pilnavertiškai kuo ilgiau. Dirbant su šia grupe reikalingos specifinės žinios, dažniausiai vyresniame amžiuje tinkamiausi yra žemo intensyvumo pratimai.
Pilateso trenerio karjera – galimybė padėti žmonėms/dinamiškas ir prasmingas darbas
Tiems, kurie dar neapsisprendė, kokią profesiją rinktis ar nori keisti savo profesinį kelią, įgyti naujų kompetencijų, apie pilateso trenerio kelią verta pagalvoti ne tik dėl to, kad šių specialistų poreikis augs. Ši sritis puikiai tinkama žmonėms, ieškantiems prasmingos ir dinamiškos veiklos.
Pilateso mokytoja Amy Dixon, dalijasi sėkmės pavyzdžiais. Jos klientai pilateso pagalba atsisakė arba ženkliai sumažino vartojamų medikamentų kiekį, profesionalūs sportininkai pilateso metodiką pasitelkė savo treniruočių programų subalansavimui, klientai, kentėję chronišką skausmą ir iš pradžių bijoję pajudėti iš naujo atrado judėjimo laisvę ir atstatė prarastas kūno funkcijas, pilatesas palengvino reabilitacijos procesą po operacijų ir traumų, jau proproanūkių turinti 87 metų močiutė vis dar tokia pat energinga kaip ir prieš 17 metų, kai pradėjo dirbti su trenere, klientas po stuburo traumos vėl juda, klientų kaulų tankis taip padidėjo, kad jiems panaikinta osteoporozės diagnozė, išsėtine skleroze sergantys klientai sugebėjo išsaugoti savarankiškumą ir judėjimą net ir paūmėjus ligai, funkcijų atstatymui pilatesą naudoja ir insultą patyrę asmenys.
Pratimai – daugiau nei judesys/ Kriterijai, kaip pasirinkti tikrojo metodo mokytojus
„Anksčiau pratimus suvokiau tik kaip judesį, tad ilgą laiką man buvo paslaptis, kodėl jų atlikimas kartais neduoda norimo rezultato. Viskas pasikeitė tik tada, kai pradėjau analizuoti, kaip smegenys organizuoja judėjimą, kaip galiu tai paveikti, prieš mane atsivėrė visas pasaulis, kaip daryti įtaką žmogaus kūno pokyčiams. Tai įkvepia ir suteikia energijos. Jau 10 metų dėstau Pilates ir negaliu nustoti domėtis“, – entuziazmo nestokoja E. Volkova. Lektorė pabrėžia, kad pagal mokyklos metodiką daug dėmesio skiriama ne tik žodinių komandų efektyvumui, bet ir prisilietimams. Toks daugialypis požiūris atveria trenerio ir klientų tobulėjimo perspektyvas.
Mokantis iš geriausių karjerą galima pradėti itin greitai
Tarptautinių pilateso mokyklų tikslas padaryti pilatesą prieinamą kiekvienam. Įkūrėjų siekis yra prisidėti prie sveikesnio pasaulio, tad jų sukurtos mokymų programos perteikia treneriams mokslu pagrįstas technikas, kurios gali padėti pasiekti savo asmeninių ir profesinių tikslų, gyventi sveikai ir aktyviai.
E.Volkova pabrėžia, kad tobulėjant fitneso industrijai, vis reiklesni ir klientai, tad siekiant ilgalaikės karjeros, išties svarbus ne tik noras, motyvacija ir asmeninės savybės, bet ir išsilavinimas (tarptautinis sertifikatas – didelis privalumas). Pilates metodas moko, kaip palaikyti sveikatą, kaip subalansuoti ir naudoti kūną, kuriant kuo mažiau streso kasdieniame gyvenime, sportuojant ir poilsiaujant. Norintys sužinoti daugiau tikrojo pilateso paslapčių ar papildyti turimas žinias ir pradėti karjerą pilateso srityje, tokią galimybę jau turi, Vilniuje, Fitneso mokymo centro „Aeromix“ organizuojamame seminare „Pilates treneris” kurse. Tai patogiausias ir greičiausias būdas pradėti pilateso trenerio karjerą ir per trumpą laiką tapti tarptautinius standartus atitinkančiu specialistu, galinčiu vesti asmenines ir grupines pilateso treniruotes.
Kursas ,,PILATES TRENERIS” (registracija)