Interviu

Osteopatijos pagrindai padeda klientams parinkti tinkamiausią krūvį

AEROMIX kalbina M. Melikovą:

Kokių įgūdžių reikia, norint taikyti osteopatijos metodus praktiniame trenerio darbe?

Treneris privalo išmanyti žmogaus anatomiją, fiziologijos ir biomechanikos pagrindus bei osteopatijos diagnostikos metodus, kurie sujungia bazinę medicininę apžiūrą ir specifinius testus.

Kokius sveikatos sutrikimus osteopatija gydo veiksmingiausiai?
Osteopatija žvelgia į žmogų kaip į visumą – su visomis jo fiziologinių sistemų tarpusavio sąsajomis. Todėl osteopatija gali padėti pakoreguoti arba palengvinti gausybę sutrikimų. Jeigu negalima išgydyti, tai dar nereiškia, kad negalima padėti!

Kaip pristatyti osteopatijos naudą klientui?
Svarbu jam paaiškinti, kad osteopatija – tai ne metodų rinkinys, o mokslas, turintis savo filosofiją. Kaip jau minėjau, osteopatas įvertina visas žmogaus funkcijas ir struktūras, tarp kurių yra labai reikšmingas ryšys. Pažeidus funkciją, kenčia struktūra ir priešingai – pažeidus struktūrą, kentės funkcija. Pavyzdžiui, lūžus kojai (struktūros pažeidimas), kentės funkcija, šiuo atveju – sąnarių virš lūžio (iki pat stuburo sąnarių) gebėjimas judėti.
Esant hipertonijai, kai žmogus kenčia dėl padidinto arterinio spaudimo (funkcija), bus pakenktos širdies ir galvos smegenų kraujagyslės (struktūra). Taikant osteopatijos metodą, galima aptikti ligą, išgydyti ar bent palengvinti nemalonius jos simptomus.

Ką osteopatijos metodų išmanymas duoda pačiam treneriui?
Osteopatijos diagnostikos pagrindų išmanymas ir taikymas praktikoje leidžia treneriui suprasti, su kokiu klientu jis dirba, kokį krūvį ir pratimus jam skirti, o kokių ne. Tuo pačiu šios žinios padeda apsaugoti save ir klientą nuo traumų ir nusivylimo po sporto.

Ar Rusijoje žmonės vertina osteopatinį gydymą?
Osteopatijos populiarumas Rusijoje ir visame pasaulyje kiekvienais metais didėja. Rusijoje norint įgyti gydytojo osteopato profesiją, reikia turėti aukštąjį medicininį išsilavinimą ir 5 metus mokytis bazinį kursą Osteopatijos institute.

 

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!