fbpx
close
Paieška

Interviu

Interviu su David Stauffer (JAV, Italija)

David Stauffer: treneris, pianiną iškeitęs į fitneso salę

David, kaip nusprendėte tapti fitneso treneriu?

Turiu aistrą mokyti ir padėti kitiems tapti geriausiais, kokie jie gali būti. Užaugau studijuodamas muziką. Repetuodamas vienas valandų valandas fortepijono studijoje tampi tarsi izoliuotu nuo aplinkinių. Kad man patinka bendrauti su kitais, supratau tik pradėjęs dažnai lankytis universiteto sporto salėje. Taip perėjau iš muzikos į raumenų pasaulį (šypsosi). Aš norėjau būti tarp aktyvių žmonių. Mokyti kitus visada buvo mano svajonė. Jau būdamas 13 metų aš privačiai mokiau groti pianinu pradedančiuosius. Atradęs save fitnese, taip pat visada išlaikiau entuziazmą mokyti. Sujungti du dalykus: muziką ir sportą man tapo natūraliu procesu.

Kokia Jūsų funkcinio treniravimo filosofija?

Funkcinės treniruotės nuolat kelia vis naujų iššūkių jūsų kūnui dėl pratimų gausos ir įvairovės. Išskirčiau tris esminius punktus.
1. REGULIARUMAS – funkcinis treniravimas yra nuoseklus – tu turi dažnai mokytis.
2. REIKALAUJANTIS JĖGŲ – funkcinis treniravimas turi įkvėpti jus – stumti jus (progresyviu būdu) peržengti savo limitus.
3. ĮVAIROVĖ – funkcinis treniravimas moko jus naujų judesių – miksuokite juos ir siekite geriausių rezultatų.

Kas Jums labiausiai patinka šiame darbe?

Aš labai mėgstu dinamišką aplinką, o fitnesas yra pastoviai kintantis. Čia tiek daug dalykų, kurių aš dar nežinau! Taip pat, kaip jau minėjau, aš mėgstu mokyti. O kaip mokytojas, programų kūrėjas, aš jaučiu atsakomybę visada būti vienu žingsniu priekyje. Tai įkvepia!

Pristatykite savo programą FUNCTIONAL TRAINING EVOLUTION. Kokia jos pagrindinė žinutė?

Ši programa skirta tobulinti jūsų rengiamų užsiėmimų organizavimą. Paimkite jau pabodusias pratimų variancijas, suteikite joms naujų spalvų ir įvilkite į naują formą. Aš parodysiu jums krūvą variaciją ir pateiksiu planą, kaip jas įtraukti į kasdienę jūsų veiklą.
Susitikimo Lietuvoje metu aš noriu pristatyti ir perteikti galutines idėjas, kaip organizuoti jūsų sportinę veiklą. Pažadu jums suteikti pakankamai naujų idėjų.

Koks Jūsų didžiausias pasiekimas sporte? Ar dar keliate sau naujų iššūkių?

Aš visada ieškau naujų būdų kuo geriau komunikuoti su aplinkiniais žmonėmis. Profesionalus treneris visada žino, kaip dalintis naudinga informacija su kitais.
Jeigu žiūrėtume plačiau, atsiribojus nuo fitneso, turiu vieną iššūkį – patobulinti savo powerliftingo (jėgos trikovės) sugebėjimus. Turiu labai daug jėgos ir esu greitas, bet man trūksta manevringumo, kurio reikalauja šis sportas.

Patarkite, kaip saugiai sportuoti?

Svarbiausia – startas ir pabaiga.
Startas: visada akcentuoju apšilimo svarbą! Nepraleiskite apšilimo! Skirkite laiko pradėti kraujui tekėti.
Pabaiga: Skirkite laiką atsipalaidavimo pratimams. Atgaukite jėgas. Jei pats nesustosite, jūsų kūnas privers tai padaryti.

Ar turite idealios mitybos planą?

Svarbiausia – balansas. Valgyti tiek, kiek reikia, norint išlaikyti gerą formą.
Šiuo metu aš su Pasauline fitneso federacija ruošiuosi nacionaliniam Italijos ir Europos fitneso čempionatams. Užduotis paruošti kūną tokiems konkursams yra labai specifinė. Dieta, ruošiantis konkursui yra nesubalansuota.
Mano tobulą dietą, kai nesiruošiu varžyboms, ir kada jaučiu didžiausią energijos pliūpsnį, sudaro mažai riebalų, vidutiniškai karbohydratų ir proteinų. Tai kaip ir mano funkcinis treniravimas – kuo daugiau įvairovės sudaro tavo racioną, tuo geresnių rezultatų gali pasiekti.
Ne ką mažiau svarbu išlaikyti hidratuotą kūną – gerkite vandenį!

Koks Jūsų gyvenimo moto?

Gyvenk su aistra!

D.Stauffer patarimai DELFI portale (skaityti)

Kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje (žiūrėti)

Taip pat mus rasite FACEBOOK puslapyje (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.