fbpx
close
Paieška

Interviu

Išmani choreografija - raktas į sėkmę grupiniuose užsiėmimuose! 

GLAM DANCE seminaras sugrįžta po 7 metų pertraukos!

Trenerių ego ir itin sudėtingos choreografijos atbaidė daugelį žmonių nuo šokių užsiėmimų. Šokių profesionalas, „Glam dance“ tendencijos žinovas iš Argentinos Guillermo Gonzalez Vega pabrėžia, kad klientams turi būti smagu, tad šokių programos privalo būti pritaikytos prie kiekvieno mokinio lygio.

„Dabar kuriame ne sudėtingas, o protingas choreografijas“, – sako ilgametis „AEROMIX“ partneris G. G. Vega. O kaip prisijaukinti šokių judesius ir pritaikyti juos įvairaus tipo treniruotėse lektorius atskleis praktiniame seminare Vilniuje jau balandį. Į Lietuvą su atnaujinta „Glam dance“ seminaro programa jis grįžta po 7 metų pertraukos.

Su G.G. Vega kalbamės apie šokių užsiėmimų tendencijas, naudą žmonėms ir naujas galimybes paįvairinti treniruotes šokių judesiais, kad jos būtų ne tik smagesnės, bet ir dar naudingesnės klientams.

Šokių pamokos Europoje ir Lietuvoje vėl populiarėja. Kaip manote, kas lemia, kad ši sporto užsiėmimų alternatyva vis labiau mėgiama? Kokie pagrindiniai šių užsiėmimų privalumai?

Šokių užsiėmimai ne tik atitinka kitų tipų sporto užsiėmimams keliamus tikslus – gerina širdies ir kvėpavimo sistemų darbą, degina riebalus bei didina ištvermę, bet ir gerina raumenų koordinaciją, padeda tobulinti judesių techniką, stilių, raišką, stiprina kūno sąmoningumą ir leidžia visa tai pasiekti smagiai. Būtent gero laiko, linksmų treniruočių žmonės ir trokšta, tad sporto klubams svarbu tai pasiūlyti savo klientams. Sporto užsiėmimuose reikia atsikratyti streso ir mėgautis šokiu, tuo pačiu treniruojant savo kūną. Klientams TURI BŪTI SMAGU!

Sugrįžtate į Lietuvą mokyti šokio praktikų po 7 metų pertraukos. Kaip ši sritis pasikeitė per šį laiką? Kokių naujovių galime tikėtis mokymuose?

Sporto ir sveikatingumo pramonė nuolat tobulėja, nuolat siūloma naujų programų ir tik dalis jų, pačios kokybiškiausios, įsitvirtina ilgam laikui. „Glam Dance“ mokymų programa gyvuoja jau 25 metus ir yra nuolat atnaujinama. Per paskutinius 7 metus gerokai patobulinome metodologinę dalį (kaip lengviau ir logiškiau sudaryti choreografiją, kaip paruošti treniruotę/pamoką ar šou pasirodymą, atsižvelgiant į kiekvieno sporto instruktoriaus asmenybę ir, bene svarbiausia, kaip pritaikyti choreografijos lygį kiekvienam mokiniui).

Anksčiau daugiausia dėmesio šokių pamokose buvo skiriama choreografijos sudėtingumui. Daug dalyvių išsigąsdavo sudėtingų užsiėmimų. Jei nepavyksta sekti choreografijos, daugelis tiesiog nebesugrįžta. „Glam Dance“ mokymuose šiuo metu daugiausia dėmesio skiriama užsiėmimo intensyvumui, dinamikai ir smagumui kiekvienos pamokos/treniruotės metu. Dabar kuriame ne sudėtingas, o protingas choreografijas, kuriose reikia pasistengti, norint išlaikyti koordinaciją, bet svarbu ir atsižvelgti į kiekvieno mokinio lygį.

Šokis dažnai siejamas tik su smagumu, pramoga, tačiau kartais žmonės neįvertina šokių naudos fizinei ir psichinei sveikatai. Kokią pozityvią įtaką kūnui ir bendrai savijautai galėtumėte išskirti?

Tai tiesa. Kai kurie treneriai mano, kad „Body Balance“, funkcinės ar netgi pilateso programos yra stabilesnės ir profesionalesnės. Pamirštama, kad ši programa paremta judesių sklandumu, takiais perėjimais, metodologijomis, kurios leidžia mokytojui didinti intensyvumą ir akcentuoti progresą, pereinant nuo paruošiamųjų judesių iki finalinio pratimo. Visas šias mokslu paremtas žinias taikome „Aerodance“ pamokose jau 35 metus, pradėjome, kai daugybė dabar populiarių programų dar nė neegzistavo.

Išties yra daugybė programų, didžiulis kiekis žinių ir galybė puikių, kvalifikuotų mokytojų. Daug metodų, teorijos persipina. Tad jei esi profesionalas ir rimtai žiūri į savo veiklą, gali pasiekti aukštumų bet kurioje pasirinktoje srityje. Nepriklausomai nuo to, pagal kokią programą dirba, galime rasti gerų ir prastų trenerių, kaip ir kitų sričių specialistų. Tad ne programa apibrėžia mokytojo, trenerio profesionalumą, o mokytojas atskleidžia programos kokybę.

Minit, kad aukštumų treneriai, jei tik nori ir yra rimtai nusiteikę, gali pasiekti bet kurioje pasirinktoje sporto srityje. O kodėl, jūsų manymu, treneriams reikalingos šokio žinios? Kaip šokių elementai gali pagerinti jų vedamas įvairių sričių treniruotes?

Daugelyje grupinių treniruočių naudojama muzika. Tad būti šokių treneriu yra didžiulis privalumas dėl to, kad tuomet galima kontroliuoti muzikos struktūrą ir derinti ją su choreografijos struktūra. Tiek vizualinės, tiek žodinės instrukcijos ir ženklai šokio užsiėmimuose labai svarbūs ir dinamiški. Kūno valdymas, koordinacija ir judesio technikos turi būti derinamos su šokių stiliumi ir asmenybe. Tad choreografijos žinių turintis treneris turi daugybę gebėjimų, kurie padeda optimizuoti treniruočių sudarymą ir vedimą kitose pasirinktose programose.

O kokių savybių ir gebėjimų reikia treneriui, kuris norėtų pradėti vesti šokių užsiėmimus?

Pirmiausia reikalinga technika, gebėjimas mokyti, kūrybiškumas, patrauklus pateikimas, gera choreografijos struktūra, aiškūs ženklai/instrukcijos ir asmenybė, bet svarbiausia – gebėjimas
dirbti su malonumu ir daug aistros!

Kokias naujausias šokių ir step užsiėmimų tendencijas pastebite Europoje?

Step ir „Aerodance“ srityse yra daugybė naujų programų, bet dauguma jų yra pradinio choreografinio lygmens, pavyzdžiui zumba arba „Body step“. Laisvojo stiliaus pamokose ryškus asmenybės vaidmuo. Visi dirbame pagal panašų formatą ir struktūrą, tad būtent trenerio asmenybė ir kūrybiškumas kuria naujas tendencijas ir trendus.

„Glam dance“ pastaraisiais metais išties patyrė atgimimą. Daug trenerių pamatė, kad šią programą nesunku perprasti ir pritaikyti, ypač efektinga choreografiją užbaigti šou elementais, be to, dėl logiškos, aiškios metodologijos, ją galima adaptuoti įvairiems lygiams nuo pradedančių iki pažengusių. Dėl išvardintų priežasčių šiuo metu Europoje tai viena geidžiamiausių programų tarp trenerių.

Sporto treneriai, šokių mokytojai ir kiti judesio profesionalai susiduria su išties plačiu seminarų, kursų, praktinių dirbtuvių ir kitokių mokymų, kuriose gali kelti profesinę kvalifikaciją, pasirinkimu. Kuo išsiskiria „Euroeducation“ mokyklos programos?

Ši mokykla veikia beveik 30 metų ir turi savo atstovybes daugiau nei 25 šalyse. Patirtis ir darbas tarptautiniu mastu kuria mokyklos prestižą, solidumą ir nepriekaištingą reputaciją. O svarbiausias dalykas – visos mūsų mokyklos siūlomos programos yra pripažintos visame pasaulyje. Tad su jomis sėkmingai galima dirbti nepriklausomai nuo šalies, kurioje esi. Programos yra universalios. Visa mūsų koncepcija sukurta taip, kad ją efektyviai ir profesionaliai būtų galima pritaikyti globaliu mastu ir tai jau patikrinta per kelis veiklos dešimtmečius.

Kaip mūsų šalies treneriai galėtų pasinaudoti šiuo šokių renesansu ir kokio tipo užsiėmimus turėtų pasiūlyti, kad jie išlaikytų populiarumą?

Dabar yra laikas, kai turime būti protingi ir elgtis išmintingai. Anksčiau manėme, kad kuo sudėtingesnės bus treniruotės, tuo labiau mus vertins kaip trenerius ar mokytojus. Toks šokių mokytojų EGO sužlugdė šokių užsiėmimus visoje Europoje. Tad laikas susitelkti į gražią, smagią, aiškios konstrukcijos choreografiją ir adaptuoti ją pagal klientų lygį. Tai yra raktas į sėkmę, jei norime grąžinti šokių pamokas žmonėms.

O kaip šis balandį Lietuvoje vyksiantis seminaras padės jo dalyviams pasiūlyti savo klientams dar vertingesnes ir patrauklesnes treniruotes?

Visuomet sakau, kad žinios yra jėga. Kuo daugiau žinai, kuo daugiau studijuoji, kuo didesnių ambicijų sukaupti žinių turi, tuo daugiau užtikrintumo savimi, profesionalumo ir atsidavimo pasirinktoje veikloje.

Būtent todėl kviečiu visus į „Glamdance“ seminarą Vilniuje – išmokti daugiau, įvertinti koncepciją ir iš širdies pasismaginti per 2 nuostabias mokymų dienas, kurias praleisime drauge. Atverkite savo protą, tikėkite savimi ir tiesiog atvykite pas mus. Lauksiu.

Registracija į GLAM DANCE seminarą (registruotis)

Kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje (žiūrėti)

Taip pat mus rasite FACEBOOK puslapyje (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.