fbpx
close
Paieška

Interviu

Fitneso mokymo centro „Aeromix“ įkūrėjos: "Dirbame, kaip diktuoja širdis"

15 metų veiklos sukaktį mininčios fitneso mokymo centro „Aeromix“ įkūrėjos Renata Leganovič ir Natalija Bedulskaja šypsosi – metai prabėgo nepastebimai. 15 metų masines sporto šventes ir trenerių mokymus organizuojančios profesionalios aerobikos instruktorės sako, kad svarbiausia šiame versle – meilė savo darbui, įdirbis ir sąžiningumas.

 

Kokia fitneso mokymo centro „Aeromix“ susikūrimo istorija? Papasakokite, kaip susiėjo Jūsų keliai.

Renata: Susipažinome viename Vilniaus sporto klube. Buvau tik pradėjusi dirbti aerobikos instruktore, o Natalija ten sportavo kaip klientė. Vėliau ji taip pat susidomėjo aerobikos trenerės profesija, baigė mokymus ir tame pačiame sporto klube sėkmingai pradėjo vesti treniruotes. Tačiau vieną dieną sporto klubui užsidarius, abi likome be darbo. Blaškėmės po visą Vilnių, norėdamos įsidarbinti, tačiau tuo metu sostinėje sporto klubų buvo mažai ir trenerių niekur nereikėjo.

Natalija: Kaskart po nesėkmingų paieškų, kėlėme sau klausimą, kaip toliau gyvensime be treniruočių? Vieną dieną man kilo idėja – o kodėl nepabandžius išsinuomoti tos pačios sporto salės, kurioje mokėmės ir dirbome, kurioje prasidėjo pirmieji mūsų profesiniai žingsniai.

Mūsų veiklos pradžia – 1998 metai. Tais metais išsinuomojome sporto salę, pasamdėme trenerių, per pažįstamus pradėjome ieškoti klientų, rūpinomės sporto klubo reklama, įkūrėme įmonę „Aeromix“. Galima sakyti, kad mūsų verslas gimė iš nevilties – kai supratome, kad esame nereikalingos, išdrįsome surizikuoti ir pradėti veiklą savarankiškai.

Renata: Įkurtame sporto klube sėkmingai vedėme aerobikos treniruotes, tačiau jautėme, kad norisi tobulėti. Tuo metu Vilniuje treneriams mokytis ir kelti kvalifikaciją nebuvo tokių galimybių, kokias turime šiandien. Pasikvietėme kompetentingų trenerių, kad suteiktų naujausių žinių, ir taip, savame rate, pamažu pradėjome tobulintis.

Po kelių seminarų pagalvojome, o kodėl nesukvietus daugiau žmonių, gal ir jiems bus naudinga išgirsti apie naujoves aerobikos srityje. Taip pradėjome organizuoti kvalifikacinius seminarus, pradžioje – vos 6–8 treneriams.

Prisimindama tą sunkų laikotarpį, kai mūsų nė vienas sporto klubas nepriėmė dirbti trenerėmis, norėčiau padėkoti tiems žmonėms, nes jei ne jie, nežinia, ar būtume pasiekusios tai, ką turime šiandien.

Ką reiškia Jūsų įkurto fitneso mokymo centro pavadinimas „Aeromix“?

Natalija: Įkūrusios įmonę ilgai galvojome pavadinimą. Norėjosi, kad jis sietųsi su žodžiu aerobika. Taip gimė „Aeromix“ – „aero“ nuo žodžio aerobika, o pabaigoje pridėjome žodelį „mix“, paaiškinantį apie sporto klube vykstančių treniruočių įvairovę.

Veiklos pradžioje apie seminarus, masinius renginius Lietuvos treneriams net nesvajojome. Svarbiausia mums buvo tai, kad susikūrėme sau darbo vietą ir užsiėmėme mėgstama veikla. Pradėjusios organizuoti seminarus, „Aeromix“ papildėme žodžiais „Fitneso mokymo centras“ – kad pavadinimas visapusiškai atspindėtų mūsų veiklą.

Šiandien esame pelniusios trenerių pasitikėjimą savo kokybišku darbu, paruoštais profesionaliais specialistais, populiarinančiais fitnesą ir sveiką gyvenimo būdą. Kompetentingi treneriai – mūsų didžiausias pasiekimas, kiekvienu iš jų labai didžiuojamės.

Kaip atrodo įprasta „Aeromix“ įkūrėjų darbo savaitė?

Renata: Kasdien rūpinamės seminarų ir renginių organizaciniais klausimais, vakarais vedame aerobikos užsiėmimus savo klientėms. Darbo dienomis taip pat dirbu kūno kultūros mokytoja Vilniaus rajono Pagirių gimnazijoje.

Mūsų darbymetis – savaitgaliais. Treneriams patogiausia, kai seminarai vyksta savaitgaliais, nes darbo dienomis jų vakarai užimti. Prisitaikome prie klientų poreikių.

Natalija: Savaitgalius aukojame seminarams, o darbo dienomis abi su Renata vedame aerobikos treniruotes sporto klube. Labai mylime visas savo lankytojas. Turime klienčių, kurios sportuoja kartu su mumis nuo pat mūsų veiklos pradžios – jau 15 metų.

Taip pat esame fitneso profesionalo argentiniečio Guillermo Gonzalez Vega įkurtos „Europos fitneso mokyklos“ („Euroeducation“) filialas Lietuvoje, tad į savo mokymus ir renginius kviečiame pasaulinio lygio trenerius – tik pagal rekomendacijas.

Vykdydami „Europos fitneso mokyklos“ („Euroeducation“) veiklą, organizuojame mokymus, skirtus aerobikos instruktoriams B lygio licencijai, galiojančiai visoje Europoje, įgyti, ir seminarus, skirtus pažengusiems instruktoriams, dirbantiems sporto klubuose bei sveikatingumo srityje.

Kasmet kartu su „Europos fitneso mokykla“ („Euroeducation“) organizuojame du didelius metinius renginius sporto specialistams. Žiemos metu Vilniuje vyksta renginys „EUROWELLNESSDAY“, skirtas pilateso ir jogos treneriams, rudenį – „EUROFITNESSMANIA“– šokių, „step aerobikos“ pamokų mėgėjams.

Artėja vienas įdomiausių „Aeromix“ organizuojamų sporto renginių šiemet – „EUROWELLNESSDAY VILNIUS 2014“. Kuo šiemet nustebinsite atvykusius į renginį? 

Natalija: „EUROWELLNESSDAY VILNIUS 2014“, kuris šiemet vyks kovo 2 dieną, į renginį pritraukė rekordinį skaičių geriausių instruktorių – 14 pilateso, kalanetikos, funkcinės treniruotės, jogos pamokų ves net 11 instruktorių. Tokį profesionalų būrį savo klientams siūlome pirmą kartą!

Pagrindiniai mūsų svečiai, jau ne pirmą kartą Lietuvoje besilankantys brazilai Mary ir Fabio Block – Pilateso instituto Brazilijoje įkūrėjai. Jau beveik 20 metų kineziterapijos srityje dirbanti trenerių šeima keliaudama po visą pasaulį dalinasi per ilgametę patirtį sukauptomis žiniomis.

Kokie svarbiausi kriterijai Jūsų organizuojamiems renginiams?

Renata: Kokybė ir pozityvi energija. Kruopščiai atrinkti instruktoriai turi būti profesionalai iš didžiosios raidės.

Natalija: Mūsų tikslas – patenkintas klientas. Siekiame paruošti aukšto lygio personalą darbui fitneso industrijoje, kelti mokymo lygį fitnese, supažindinti sporto srities specialistus su pasauline patirtimi, aktualiausiomis tendencijomis.

Ar išduosite profesionalaus ir žmonių mėgstamo fitneso trenerio sėkmės formulę?

Renata: Svarbiausia – mylėti savo darbą. Tas, kuris dirba širdimi, pasiekia stulbinančių rezultatų – jo treniruočių metu salės „lūžta“ nuo klientų.

Taip pat būtinos nuolatinės investicijos į savo tobulėjimą. Dabar jauni žmonės nori greitai, vos po kelių seminarų eiti dirbti treneriais. Jie drąsūs, tai gerai. Tačiau kliento neapgausi. Yra tokių sporto fanatikų, kurie aplaksto visą Vilnių, ieškodami paties geriausio trenerio. Šiandien sporto klubų, sporto šakų ir trenerių pasirinkimas – itin didelis, tai verčia pasitempti.

O bene svarbiausias sėkmingo trenerio formulės elementas – psichologinis pasiruošimas. Fizinių įgūdžių neužtenka. Klientui, atėjusiam į treniruotę, neįdomu, tu pradedančioji ar pažengusi, Maskvoje stažavaisi, ar Italijoje. Jie sumoka pinigus ir tikisi gauti kokybišką paslaugą.

Kai treniruotės pradžioje atsistoji prieš žmonių grupę, visi žvilgsniai būna nukreipti į tave – tuo momentu tu klientams esi Dievas, arba ne. Jei būsi silpnesnis, tave „suvalgys“. Todėl nuo pat trenerio karjeros pradžios labai svarbu, į kokią poziciją save pastatysi. Reikia išmokti nepriimti klientų kritikos.

Kaip motyvuojate būsimus fitneso trenerius, kurie baigia „Aeromix“ mokymus?

Renata: Aš gąsdinu, ne motyvuoju. Įspėju, kad trenerio darbas nėra lengvas – vakarus leisite ne su šeima, ne svečiuose, o sporto klube. Rytinės treniruotės – 9 val., vakarinės – 20 val. Turite susitaikyti, kad darbas taps jūsų gyvenimo būdu.

Žiūrint iš teigiamos pusės, pradedančioms trenerėms visada akcentuoju – jei protingai paskirstysite krūvį, darbas teiks didžiulę naudą – juk visada būsite pasitempusios ir gražios! Kitas pliusas – ne jūs kažkam mokėsite pinigus už galimybę sportuoti, o jums mokės.

Trenerio profesija – nuolatinis darbas su savimi, o patirtis, kaip ir visose srityse, ateina per praktiką.

Ar Jūsų pačių sutuoktiniai ir vaikai susitaikė su Jūsų pasirinktu gyvenimo būdu?

Renata: Mūsų vyrai – labai supratingi. Kai vaikai buvo mažesni, vyrai vakarais prižiūrėdavo juos, nes matė, su kokiu užsidegimu abi dirbame. Šiandien, jei vakare būnu namuose, vyrui – nuostaba. Ir aš pati, jei vakarais turiu mažiau treniruočių, grįžusi namo kartais nežinau, ko griebtis. Organizmas pripranta prie didelio fizinio krūvio.

Natalija: Vyro ir vaikų seniai nebestebina toks mano darbo grafikas, todėl kai savaitgalis pasitaiko laisvas, neįprastai jaučiuosi, nereikia anksti keltis, ruoštis seminarui, pasitikti seminarų dalyvių.Tada atiduodi duoklę šeimai ir vaikams.

Nuo 1998 m. esate „Aeromix“ bendrasavininkės, dirbate dviese. Atrasti patikimą verslo partnerį – tikra sėkmė! Kaip jums sekasi kartu skirstytis pareigomis, ieškoti sprendimų ir gerai sutarti?

Renata: Natalija – man Dievo siųsta. Mūsų daug kas klausia, kaip sutariame. Pats svarbiausias dalykas, kuris mus sieja – dorumas, sąžiningumas. Bet abipusį supratimą ir pasitikėjimą reikia užsiauginti – kaip ir santuokoje. Pamažu šlifuoji, gludini charakterių kampus, o jei iškyla problemų, susėdi ir kalbi, ieškai sprendimo, ką daryti, kad būtų kitaip. Dirbdamos esame pasiskirsčiusios konkrečiomis pareigomis ir atsakomybės. Tačiau jei viena kažko nespėja, kita nesėdi rankų sudėjusi, iškart skuba padėti.

Natalija: Su Renata turiu labai daug bendro, manau, tai mus ir patraukė viena prie kitos. Kartais net stebimės, kad vienodai galvojame, sprendžiant organizacinius ar kitus darbo klausimus. Žinoma, būna dienų, kai viena kitai paprieštaraujame ar papriekaištaujame, bet galiausiai protas nugali emocijas.

Kas Jums teikia didžiausią malonumą Jūsų veikloje?

Renata: Didžiausias įvertinimas – žmonės, kurie sugrįžta į mūsų organizuojamus mokymus ir renginius. Tai patvirtina, kad esame reikalingos, kad mūsų rengiami seminarai duoda naudos, kad treneriai auga. Kai stebi žmones baziniuose seminaruose ir egzamino metu pamatai didelį žingsnį į priekį, ar kai po ilgesnio laikotarpio patobulėję treneriai atvyksta į specializuotus seminarus, širdis sąla iš pasitenkinimo.

Natalija: Labai vertiname mūsų klubo

 lankytojų ar seminarų dalyvių išsakytą nuomonę apie atliktą darbą, visada stengiamės nenuvilti žmonių – o geriausias komplimentas mums – kai mūsų mokinys tampa profesionaliu tre

neriu.

Artimiausi „Aeromix“ penkmečio planai. Kokius tikslus sau keliate?

Renata: Didelių strateginių planų pagal verslo ABC nekuriame. Dirbame, kaip diktuoja širdis. Kasmet organizuojame seminarus, o pagrindinis sau keliamas tikslas – nesustoti tobulėti. Važiuojame į tarptautines konvencijas, semiamės naujovių. Į priekį mus veda tikėjimas mylima veikla.

Ačiū už įdomų pokalbį.

Kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje (žiūrėti)

Taip pat mus rasite FACEBOOK puslapyje (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.