fbpx
close
Paieška

Straipsniai

Profesionalūs patarimai, kaip pasirinkti pilateso mokytoją

Pilatesas – net Holivudo žvaigždžių pamėgtas ir sparčiai populiarėjantis treniruočių metodas, tačiau norint pasiekti rezultatų – pagerinti laikyseną, sustiprinti vidinius raumenis, atsigauti po traumos ar išvengti skausmų ateity – labai svarbu mankštintis pagal tikruosius, originalius pilateso metodo principus, o ne „popsinę“, komercinę pratimų sistemą.

Augant susidomėjimui pilatesu ir norinčiųjų sportuoti skaičiui, didėja ir pilateso trenerių poreikis. Deja, daugelis jų neturėjo galimybės mokytis iš metodo pradininko J. Pilateso mokinių, tad jų vedami užsiėmimai neretai gerokai nutolę nuo pirminės idėjos – mokyti(s) ne pratimų, o judesių. Daugeliui šalių būdinga palengvintos, komercializuotos pilateso versijos tendencija neaplenkia ir Lietuvos.

Norint gerai jaustis, pasiekti rezultatų ir iš užsiėmimų gauti kuo daugiau naudos, kaip ir sportuojant kitose treniruotėse, svarbu atidžiai, atsakingai pasirinkti mokytoją, kuriuo seksite. Pilateso meistras Maximilian Stohr iš Italijos, Fitneso mokymo centro Aeromix dėstytojas ekspertas, mokęsis iš paties metodo autoriaus J.Pilateso mokinio Rono Fletcherio, neslepia, kad klientams įvertinti, ar mokytojas yra geras šios srities specialistas, ar tik komercinis instruktorius iš pradžių išties labai sudėtinga, beveik neįmanoma. Tačiau profesionalas pasidalina savo įžvalgomis, į ką atkreipti dėmesį, kad pasirinktas treneris atneštų daugiau naudos, o ne žalos.

• Pasidomėkite, kur treneris mokėsi – ar turi licenciją, ar tobulino kvalifikaciją užsienyje, dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, ar pats palankęs treniruotes ir pažiūrėjęs filmuotos medžiagos internete nutarė, kad jau turi pakankamai žinių ir gali mokyti kitus.
• Atkreipkite dėmesį, ar mokytojo veiklą atspindi ir gyvenimo būdas – ar jis/ji noriai pasakoja savo istoriją, kodėl susidomėjo pilatesu (gal pats pagerino sveikatą, atsikratė skausmų, atsistatė po traumos ar pan.), ar gilina savo žinias, atnaujina užsiėmimus, ar nebijo prisipažinti, kai ko nors nežino. Nuoširdumas – labai svarbus norint užmegzti ryšį su klientais ir augti kartu.
• Įvertinkite pilateso salės ar studijos aplinką. Tikrojo pilateso turėtų būti mokoma specializuotose studijose, naudojant ne tik kilimėlius, bet ir specialų inventorių: „Reformer“ treniruoklį, „Wunda“ kėdę, „Cadillac“, „Ladder Barrel“, „Reformer“, „Ped-o-Pull“ ir „Spine Corrector“ įrenginius.
• Stebėkite, kaip treneris/ė atlieka pratimus. Ar viską daro „pilna koja“, rodo judesius, ar tik žodžiu aiškina, kaip juos daryti. M.Stohr atskleidžia, kad dauguma jo pažįstamų mokytojų nesitreniruoja patys ir negeba atlikti pratimų jų nepasilengvindami, neapsimetinėdami. Taip neteisinga! Tingūs žmonės turėtų mokyti kitų dalykų.
• Pasiteiraukite, kiek laiko treneris pats treniruojasi. Norint pažinti ir pajusti savo kūną, pasiekti aukštesnį lygį pilatese, tapti ekspertu ir padėti tai padaryti kitiems – būtinas ypatingas kūno sąmoningumas ir nuolatinė praktika: treniruotės kiekvieną mielą dieną ilgus metus iki gilios senatvės. Nejudant pačiam, neįmanoma išmokyti jausmų ir pojūčių.
• Patikrinkite anatomijos žinias. Pilateso mokytojas turėtų būti pavyzdys savo klientams ir viską iki smulkmenų žinoti apie kiekvieną žmogaus kūno dalelytę. Tikrasis pilatesas yra sudėtingas ir sunkus, reikalaujantis nuolatinių treniruočių ir pagrindinių principų perpratimo tiek protu, tiek kūnu. Pagrindinė klaida – nekontroliuojamas judėjimas – be sutelkto dėmesio, sąmoningumo, be stuburo tempimo – visa tai gali sukelti traumas ar kitas fizines problemas. Jei pilateso metodika pritaikyta sėkmingai, klientas turi gebėti pilateso principus pritaikyti ne tik pamokose, bet ir gyvenime
• Ieškokite klientų atsiliepimų rekomendacijų, pasidomėkite trenerio užimtumu. Vienintelis būdas mokytojui pasiekti sėkmę – daug mokytis ir treniruotis pačiam. Jei jis gerai dirbs, klientai apie tai kalbės, kalbos pasklis iš lūpų į lūpas ir norinčių pas jį sportuoti tik daugės. Gerų, tikrų pilateso mokytojų dienotvarkė visad pilna.

M. Stohr pastebi, kad pasaulyje vis dažniau pilatesas krypsta link fizioterapijos: „Tai ir gerai, ir blogai. Jei klientai turi didelių problemų, toks taikymas tikslingas, tačiau nederėtų tų pačių metodų taikyti treniruojant sveikus žmones, kurie nori sunkiai praktikuotis ir išsaugoti sveikatą“. Taip pat krypstama į laikysenos lavinimą, posturalinius užsiėmimus, nors tikroji Kontrologija (taip pilateso sistemą pavadino pats jos autorius) artimesnė funkcinėms treniruotėms.

Skaityti straipsnį delfi portale (skaityti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.