fbpx
close
Paieška

Straipsniai

Profesionalo patarimai, kaip pilatesą paversti ne sportu, o fizine ir emocine reabilitacija

Pradėti sportuoti ar grįžti į sportą – šie tikslai, greičiausiai, įrašyti daugelio mūsų Naujųjų metų tikslų sąrašo viršuje. Kad šiuos ketinimus ne tik pavyktų įgyvendinti ir tęsti ilgą laiką, bet ir pajusti realią naudą, labai svarbu treniruotes ar judesio užsiėmimus rinktis ne pagal populiarumą ar naujas madas, bet pagal taikomą metodiką, žinių gylį ir pritaikymą individualiam klientui.

Nei stilingiausia sportinė apranga, nei populiarume besimaudantis treneris, nei moderniausias sporto klubas, nei madingiausia užsiėmimų kryptis neduos norimų rezultatų ir, svarbiausia, sveikatos, jei nepradėsime nuo pradžių pradžios – teisingų judesių ir pratimų, atitinkančių individualius poreikius.


Nekontroliuojamas judėjimas gali sukelti traumas
Viena populiariausių judesio krypčių šiuo metu – pilatesas – kalba apie kūno sąmoningumą, sąnarių mobilumą, lankstumą, fizinę ir emocinę gerovę. Tačiau pilateso profesionalas Maximilian Stohr iš Italijos pastebi, kad daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje, pilateso suvokimas labai nutolęs nuo originalios idėjos. Dažniausiai užsiimama palengvintu pilatesu, kuris turi mažai ką bendro su tikrąja sistema.
Originalios pilateso metodų sistemos – kontrologijos – pagrindus ir filosofiją būsimiems mokytojams tiksliausiai perduoda J. Pilateso įpėdiniai, buvę jo studentai. Iš vieno jų, pilateso meistro Rono Fletcherio ir mokėsi M. Stohr. Jis įsitikinęs, kad norint pasiekti aukštesnį lygį pilatese, būtinas ypatingas kūno sąmoningumas ir nuolatinė praktika. Svarbiausios žinios, kurias mums perdavė Ronas – pilateso sistemos pagrindai bei suvokimas, kad turime mokytis ne pratimų, o judesių. Norint pasiekti aukštesnį lygį pilatese, būtinas ypatingas kūno sąmoningumas ir nuolatinė praktika. Originali Pilateso sistema yra plėtojama, papildyta atsižvelgiant į šiuolaikinius anatomijos, biomechanikos, laikysenos tyrinėjimus, paremta originaliais judesiais, skirtingais būdais atlikti tuos pačius judesius, atsižvelgiant į patologijas, kūno padėtį, amžių, kitas problemas. Jei pilateso pratimai atliekami neteisingai, judesys tinkamai nekontroliuojamas, sportuojama nesutelkus dėmesio, toks judėjimas gali sukelti traumas ar iššaukti, paaštrinti kitas fizines problemas. O sėkmingai pritaikytą metodiką klientas turi gebėti taikyti ne tik pamokose, bet ir gyvenime.


Teisingas judėjimas reabilituoja ne tik kūną, bet ir emocijas
„Į pilateso užsiėmimus klientai ateina norėdami gerai jaustis, likti sveiki, tad pilateso mokytojas turėtų būti jiems pavyzdys ir viską iki smulkmenų žinoti apie kiekvieną žmogaus kūno dalelytę“, – įsitikinęs pilateso ekspertas iš Italijos. Teisingų judesių svarbą akcentuoja ir jau daugiau nei 25 metus grupinius užsiėmimus vedanti fitneso mokymų centro „Aeromix“ bendraįkūrėja Renata Leganovič. Trenerė atkreipia dėmesį, kad judesiai privalo būti pritaikyti konkrečiam žmogui, atsižvelgiant į jo problemas, poreikius, tikslus. Sėkmingai, profesionaliai taikoma pilateso sistema – daugiau nei sportas. Tinkami judesiai gali būti puikia reabilitacija ne tik sąnarių mobilumui, kūno lankstumui, ištvermei, bet ir emocinei būsenai. Pilateso įsisavinimas, taikymas ir tobulėjimas šioje srityje yra niekada nesibaigiantis procesas, kupinas iššūkių ir atradimų. Tačiau tiek norintiems išbandyti šį metodą, tiek jo mokyti, M. Stohr rekomenduoja pradėti nuo pratimų ant kilimėlio ir tik vėliau palaipsniui pereiti prie darbo su specialiais treniruokliais ir kita įranga. Būtent tokia mokymosi eiga leidžia susitelkti ir įsisavinti kūno judesius be jokių papildomų dirgiklių.
Atvirkštinis kelias galimas, bet gerokai labiau komplikuotas. Kuo skiriasi pilateso instruktorius nuo pilateso mokytojo Pilateso ekspertas atkreipia dėmesį, kad tarp daugybės pilateso instruktorių, tikrais pilateso
mokytojais vadinti galima vos 1 proc. Norint patekti į tą vieną procentą aukščiausio lygio pilateso meistrų – laukia ilgas kelias, gilinantis į originalų metodą, judesių atlikimo techniką ir jų supratimą, užuot susitelkus į pratimus ar choreografiją. Lietuvos pilateso instruktoriai, mokytojai ir norintys tokiais tapti turės išskirtinę galimybę mokytis pilateso pagrindų ir originalios šio metodo pradininko filosofijos iš jo įpėdinių mokinių. Beveik tiesioginė sąsaja su pradiniu žinių šaltiniu – itin retas dalykas pilateso
mokymų pasaulyje.
Trijų dalių seminarų ciklas „PILATES MAT“ su Maximilian Stohr startuos jau vasario 17 dieną. Į Vilnių šiuos išsamius mokymus pirmą kartą atveža fitneso mokymų centras „Aeromix“. Pilateso meistras supažindins lietuvius su Kontrologijos filosofija, darbu pilateso studijose ir padės išsiskirti iš kolegų savo terminologija, koregavimo būdais bei ritmo pajautimu. Į mokymus ekspertas kviečia tiek patyrusius pilateso instruktorius, pasitikrinti žinių ir atrasti naujų požiūrio kampų, bei ambicingus pradedančiuosius.

Daugiau apie Pilates Mat mokymus (žiūrėti)

Taip pat mus rasite FACEBOOK puslapyje (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.