fbpx
close
Paieška

Sėkmės istorijos

Nuo futbolo kamuolio – prie grupinių užsiėmimų trenerės

Nuo paauglystės profesionaliai žaidusi futbolą Ginta Urbaitienė ilgainiui suprato, kad ši veikla kažkada turės baigtis, o sportuoti labai norėjosi. Tad baigusi futbolininkės karjerą, sukūrusi šeimą, susilaukusi dviejų vaikučių, ji paliko biurokratinį darbą ir visa galva pasinėrė į grupines treniruotes. Prieš pradėdama lankyti grupinių užsiėmimų trenerių kursus, moteris nebuvo lankiusis aerobikos treniruotėje net kaip klientė, tad visko teko mokytis nuo nulio. Vis tik futbole sustiprintas užsispyrimas, atkaklumas padėjo jai pasiekti savo tikslo. Šiuo metu juodu su vyru gimtojoje Naujojoje Akmenėje turi nuosavą sporto klubą.

„Aš galiu per dieną dirbti su 60 žmonių ir grįžti namo kaip ant sparnų. Manau, didžiausia klaida yra tada, kada žmonės renkasi šią profesiją ne todėl, kad gyvena tuo, o tik todėl, kad kažkam pasisekė šioje srityje. Ir tai galioja ne tik trenerio darbe, turbūt apskritai visur gyvenime“, – sako grupinių užsiėmimų trenerė Ginta Urbaitienė ir dalijasi savo sėkmės istorija.

Kiek save pamenu, visada buvau sportiškas vaikas, nuo ryto iki vėlaus vakaro praleisdavau kieme su kamuoliu. Profesionaliai sportuoti pradėjau nuo 15 metų. Žaidžiau Akmenės merginų futbolo komandoje, po pusmečio buvau pakviesta į Lietuvos moterų futbolo rinktinę. Futbolą žaidžiau 8 metus. Studijų metais lankiau grupines Tae bo treniruotes Šiauliuose. Jau tuo metu sulaukiau trenerio pasiūlymo tapti Tae bo trenere. Buvo paskutinieji mano studijų metai, neplanavau likti Šiauliuose, todėl pasiūlymo atsisakiau. Supratau, kad futbolas yra sporto šaka, kuria negalėsiu užsiimti bėgant metams, o sportuoti labai norėjosi. Taip kilo mintis tapti grupinių užsiėmimų trenere.

Į mokymus – su kūdikiu ant rankų

Labai atsakingai rinkausi, kur mokytis, daug domėjausi įstaigomis, kurios yra akredituotos ir suteikia teisę dirbti trenerio darbą. Perskaičiau visų mokymų įstaigų mokymų programas. ,,Aeromix“ fitneso mokymų centras suteikia labai praktiškas ir koncentruotas žinias, siūlo aiškias, struktūrizuotas pamokas, labai daug praktikos. Gauni visą žinių bagažą, kurio tau reikia trenerio darbui. Rekomendavau šią įstaigą draugams, kurie taip pat vėliau tapo treneriais, sėkmingai dirba ir visų atsiliepimai patys geriausi.
Į „Aeromix“ mokymus užsirašiau iškart po antrojo vaikelio gimimo. Tuo metu dirbau biurokratinį darbą, puikiai sekėsi, bet jau planavau visiškai atsiduoti sportui. Tai yra veikla, kuri mane įkvepia. Važiavau į Vilnių su kūdikiu, kurį kas porą valandų vyras atveždavo, kad galėčiau pamaitinti. Šiuo metu tai prisimenu su šypsena, bet tuo metu tikrai nebuvo lengva.

Nuo futbolo kamuolio pereiti prie grupinių užsiėmimų trenerės darbo nebuvo paprasta. Aš iki to laiko nelankiau aerobikos užsiėmimų netgi kaip klientė. Darbas su muzika, skaičiavimas, choreografijos kūrimas – viskas tuo metu atrodė kaip iš kito pasaulio. Buvo sunku, bet patiko. Turbūt čia prisidėjo ir futbolo išugdytos savybės: atkaklumas, tikslo siekimas, noras pabaigti iki galo tai, ką pradėjai.

Darbo su žmonėmis neįmanoma surepetuoti

Puikiai pamenu pirmąsias savo treniruotes. Kol nepradėjau dirbti, nenumaniau, koks tai įtemptas darbas. Nepakanka ateiti pasiruošus, viską apgalvojus, surepetavus visus junginius. Darbo su žmonėmis neįmanoma surepetuoti. Turi nuolat būti atidus, sekti kiekvieną klientą, jo atlikimo techniką, spėti duoti komandas sekantiems judesiams, jausti atsmosferą ir grupės pasiruošimo lygį. Grupines treniruotes vedu jau 3 metus. Tai – pagrindinė mano veikla. Šiuo metu turiu 10 treniruočių per savaitę (vedu step ir funkcines treniruotes, šiais metais pradėjau vesti ir ,,Kangoo jumps“ treniruotes), treniruoklių salėje dirbu su mokiniais, esu neformaliojo vaikų švietimo mokytoja. Tačiau, kad ir kiek turiu praktikos, niekada neateinu į treniruotę nepasiruošusi. Visada apgalvoju treniruotės struktūrą ir pratimus. Manau, kad tai yra dalis mano sėkmės.

Baziniai mokymai tėra tramplynas, nuo kurio tik viskas prasideda. Trenerio darbas aprėpia daug sričių: svarbios medicininės žinios, psichologija, mitybos klausimai, krūvio paskirstymas ir daugybė kitų. Manau, kad tai viena iš tų profesijų, kurios reikalauja daug investicijų, bet už kokybiškas žinias niekada negaila mokėti, nes grąža šimteriopai didesnė.

Klientų rinka Naujojoje Akmenėje (8000 gyventojų) tikrai nėra didelė, tad privalu atsakingai žiūrėti į savo darbą. Aktyvios veiklos miestelyje netrūksta, veikia stiprios sporto organizacijos, šokių kolektyvai. Visada dėmesį sutelkiu į tai, ką duodu savo klientams, kur pati galėčiau patobulinti veiklą, o ne į tai, ką daro kiti treneriai. Kiekvienas treneris turi savo specifiką, kuri pritraukia ir yra priimtina klientams, žmonės atsirenka tai, kas jiems labiau prie širdies.

Tarptautinės licencijos suteikia teisę dirbti ir užsienyje

Mūsų miestelis sparčiai mažėja, todėl neatmetu galimybės, kad po 5-10 metų gali tekti išvykti gyventi į didesnį miestą ar užsienį. Mūsų su vyru licencijos yra tarptautinės, todėl drąsiai galėtume tą patį darbą dirbti ir kitose šalyse.

Jei jaučiu, kad konkrečioje veikloje sustojau augti, visada ją keičiu, negaliu stovėti vietoje. Džiaugsmą teikia laimingos moterys, išeinančios su šypsenomis iš treniruočių ir šilti atsiliepimai. Kartą viena moteris po treniruotės priėjusi padėkojo už tai, kad po artimo žmogaus mirties negalėjo atsitiesti, sirgo depresija. Sportas jai labai stipriai padėjo atsitiesti. Rodos, dirbi savo mėgiamą darbą, bet kartais net nenujauti, kiek daug tai gali duoti kitiems žmonėms.

Didžiausias pasiekimas – žmonės, kurie mane supa. Jaučiuosi atsakinga už viską, ką aš darau, kokią aplinką kuriu, atsakinga už kiekvieno atėjusio pas mane žmogaus savijautą. Į mokymus niekada nesirašau dėl savęs. Kvalifikaciją keliu dėl žmonių, su kuriais dirbu.

Darbas arba „veža“, arba ne

Sportas yra mūsų šeimos verslas. Aš esu grupinių užsiėmimų trenerė, vyras dirba treniruoklių salėje, rengia dalyvius nacionalinėms varžyboms. Suprantame, kad kiekvienas esame savo srities specialistai, todėl patarinėjame vienas kitam minimaliai. Tačiau tai, kad artimas žmogus supranta darbo specifiką, iš tiesų padeda. Vyras mane motyvuoja labai praktiniais poelgiais, jis žino mano įtemptą grafiką ir po sunkesnių dienų sudaro galimybes ilsėtis ar išvykti atostogų

Nemanau, kad kiekvienas žmogus gali būti treneriu ir čia susideda daug dedamųjų: tavo paties santykis su sportu, darbas su žmonėmis, motyvacija. Arba tave tai ,,veža“, arba ne. Aš galiu per dieną dirbti su 60 žmonių ir grįžti namo kaip ant sparnų. Manau, didžiausia klaida yra tada, kada žmonės renkasi šią profesiją ne todėl, kad gyvena tuo, o tik todėl, kad kažkam pasisekė šioje srityje. Ir tai galioja ne tik trenerio darbe, turbūt apskritai visur gyvenime. Visi sėkmingi žmonės pasiekė daug savo srityse, nes darė tai, kas jiems teikė džiaugsmą ir energiją veikti.

„Puikiai prisimenu sunkią Gintautės pradžią, dažnai apie ją kalbu seminaruose. Visada žavėjausi jos ryžtu nugalėti ir tikslo siekimu. Nors sunkiai sekėsi su muzika, klausydama nurodymų ir atlikdama namų darbus, ji pralenkė kitas dalyves. Į seminarus vyras atveždavo jai judviejų kūdikį, pamaitindavo ir toliau mokydavosi. Niekas nesutrukdė įgyvendinti savo tikslų, Ginta padarė didžiulę pažangą, dėl to šiandien ir dirba išsvajotą darbą. Ji priėmė tinkamą sprendimą tinkamu metu ir disciplinuotai ėjo tik pirmyn. Juk kiekvieno žmogaus teisė kažką keisti savo gyvenime arba ne. Gintautė priėmė sprendimą keisti ir jai puikiai pavyko. Sveikinu ją ir didžiuojuosi, nes tik mūsų mokinių sėkmė mus kaip mokytojas motyvuoja dirbti toliau“, – „Aeromix“ mokymų centro įkūrėja Renata Leganovič.

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.