fbpx
close
Paieška

Interviu

Muriel Morwitzer: „Anatominiai traukiniai judesyje – pagalba siekiant lengvumo ir kasdienybėje, ir treniruotėse“

Su „Art of motion“ akademijos generaline direktore ir vyresniaja lektore Muriel Morwitzer, kuri vasarį Lietuvos specialistams internetu ves kursą „Anatominiai traukiniai judesyje“, kalbamės apie kurso privalumus, fascijų svarbą ir pandemijos įtaką fitneso industrijai.

Kuo „Anatominiai traukiniai judesyje“ kursas gali būti naudingas treneriams, sveikatos specialistams? Kokie pagrindiniai šios programos privalumai?

Mokymai atskleidžia miofascijų funkcijas ir reikšmę sklandžiam viso organizmo veikimui. Šios žinios puikiai integruojamos į sąmoningų judesių lavinimą, mind-body pratimus ar kūno terapiją. Šis kursas paremtas Tomo Myerio Anatominių traukinių koncepcija. Mokymai skirti treneriams, fizioterapeutams ir kitiems judesio profesionalams, kurie nori daugiau sužinoti apie integralią anatomiją ir miofascijų meridianus. Virtualios paskaitos vyks interaktyviai.

Baigę šį kursą, jo dalyviai turės aiškų supratimą apie miofascijų meridianų svarbą, funkcijas ir jų stiprinimo galimybes, gebės pritaikyti anatominių traukinių koncepciją sąmoningumą ugdančiuose pratimuose ir struktūrinio integralumo siekiančiuose kūno terapijose. Taip pat supras fascijų įtaką laikysenai ir judėjimui bei pagilins supratimą apie raumenų ir fascijų sąveiką judesyje. Šie mokymai skatina holistinį požiūrį į kūną ir padeda geriau perprasti klientų ilgalaikių įpročių poveikį jų laikysenai ir judesiams bei padėti ugdyti sveikus įpročius ir judėti lengvai.

Kai kurie žmonės mano, kad judėti yra labai natūralu. Jie įsitikinę, kad nėra reikalo gilinti savo suvokimo apie tai, kaip reikėtų teisingai vaikščioti, sėdėti,kelti daiktus ar atlikti kitus kasdienius judesius. Tačiau išties pastebima, kad netinkami įpročiai gali turėti ilgalaikių pasekmių ir sukelti sveikatos problemų. Kaip jūsų metodas gali pakeisti kasdienio gyvenimo kokybę?

Paanalizuokime eiseną. Darome tai nesąmoningai, automatiškai ir susidaro įspūdis, kad tai yra labai paprasta. Tačiau, jei sustotume ir suskaidytume ėjimą į atskirus judesius, pamatytume, kad tai kompleksiškas procesas. Tam, kad pilnai jį suprastume, svarbu žinoti, kokie raumenys ir miofascijų struktūros veikia, ir tik išanalizavus kiekvieną proceso dalį, integruoti judesius atgal į viso kūno judėjimą. Šiuose mokymuose susiesime anatomines jungtis su eisena ir kitais judesiais ir per holistinį požiūrį pritaikysime šį jungčių metodą sąmoningam viso kūno treniravimui.
Tai leis ir savo klientams padėti judėti ir treniruotis su lengvumo pojūčiu.

Daugybė fitneso instruktorių kalba apie raumenis, kūno formas, sveiką mitybą, bet fascijų svarba dar nėra tokia dažna tema. Kaip manote, kodėl?

Žvelgiant iš mokslinės perspektyvos, galima atlikti dar labai daug tyrimų apie fascijas ir jų jungtis su kitomis organizmo sistemomis, ši sritis nėra labai plačiai ištirta. O apie fascijų svarbą judant, išsiaiškinta dar mažiau. Tačiau nuo to laiko, kai fascijos buvo pastebėtos judesio specialistų, joms skiriama vis daugiau dėmesio. Neabejojama jų svarba siekiant lengvumo ir geresnio struktūrinio balanso. Fascijos apgaubia visas kitas sistemas – jos jungia ir formuoja. Mokydamiesi daugiau apie fascijas ir kaip jas stiprinti, stipriai pagerinsite savo, kaip specialisto įgūdžius ir vertę klientui.

Dėl koronaviruso sukeltos pandemijos, šis kursas organizuojamas virtualiai. Judesio, kūno rengybos specialistai yra įpratę prie gyvo kontakto. Kokie, jūsų nuomone, yra nuotolinių mokymų privalumai ir trūkumai?

Šį kursą adaptavome internetinei erdvei ir sėkmingai vedame mokymus
specialistams skirtingose šalyse. Mokiniai gali komentuoti, užduoti klausimus ir dalyvauti taip pat aktyviai, kaip ir mokydamiesi gyvai. Stengiamės išlaikyti ir tokį pat teorijos ir praktikos santykį. Išbandžiusieji nuotolinius mokymus mums patvirtino, kad kursų medžiagą iškart galėjo pritaikyti savo vedamuose užsiėmimuose. Suprantama, daliai dalyvių trūko fizinio kontakto meistriškumo pamokų metu, kai galim pakoreguoti judesius prisiliesdami, taip pat pasigendama ir kavos pertraukėlių, per kurias smagu pabendrauti su bendramoksliais. Tačiau ir internetu pavyko užmegzti daug naujų ryšių. Gaila tik, kad šįkart neturėsiu galimybės apsilankyti jūsų nuostabioje šalyje ir susipažinti su kiekvienu asmeniškai.

Kaip manote, ar pandemija pakeis fitneso industriją ir klientų įpročius? Galbūt dalis jų ir toliau pirmenybę teiks nuotoliniams mokymams?

Išties tikėtina, kad dalis klientų negrįš į sales ir po pandemijos. Kai kurie, laiką ir pinigus, kuriuos sutaupo kelionei į sporto klubą, gali skirti papildomai treniruotei. O man, kaip tarptautinei lektorei, internetas suteikė galimybę ir toliau dirbti su klientais skirtingose šalyse, nepaisant fizinės buvimo vietos. Tad būtinai tęsiu nuotolinius mokymus ir vėliau, derindama juos su gyvais renginiais. Nes gyvas kontaktas leidžia suteikti dar daugiau vertės savo mokiniams, pataisyti judesius, per lytėjimą parodyti niuansus, kuriuos sunku išsakyti žodžiais.

Ar sporto ir sveikatos specialistai Lietuvoje, ketinantys dalyvauti šiuose mokymuose, turėtų jiems kažkaip pasiruošti?

Pasiruošimas nėra privalomas, bet rekomenduoju apsilankyti mūsų „Youtube“ paskyroje, dalyvauti keliose trumpose užsiėmimuose ir pasisemti įkvėpimo. Mūsų puslapyje ir socialiniuose tinkluose galite plačiau susipažinti su anatominių traukinių judesyje ir miofascijų ryšių stiprinimo koncepcijomis. O mūsų parduotuvėje rasite knygų ir daugiau mokymosi priemonių.

Kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje (žiūrėti)

Taip pat mus rasite FACEBOOK puslapyje (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.