fbpx
close
Paieška

Straipsniai

Kaip pasirinkti treniruotes, kad tvirtėtų ne tik raumenys, bet ir mažėtų streso

Šiltėjantys orai ir sparčiai artėjanti vasara daugelį skatina susimąstyti apie per žiemą ant kūno sukauptas atsargas ir imtis veiksmų siekiant pagerinti figūrą bei pasiruošti atostogų sezonui. Tinkamai pasirinktos treniruotės padės ne tik sulieknėti, sutvirtėti ir sveikiau gyventi, bet ir suteiks daug malonumo, kuris padeda pamilti sportą ir nemesti treniruočių vos po kelių savaičių. Kaip pasirinkti teisingai, atsižvelgiant į individualius savo poreikius, pataria Fitneso mokymų centro „Aeromix“ įkūrėja, Euroeducation trenerė Renata Leganovič.

„Vargšai tie žmonės, kurie dar nėra patyrę fizinio aktyvumo teikiamo malonumo. Sportuojant išsiskiria laimės ir malonumo hormonai, tad nepajusti tokios palaimos – nuodėmė“, tai geroji priklausomybė, – pabandyti vilioja be sporto savo gyvenimo neįsivaizduojanti, 20 metų fitneso srityje dirbanti seminarų, kursų treneriams organizatorė, kūno kultūros mokytoja, aerobikos instruktorė, Renata Leganovič. Nuo mažens aktyvi moteris tikina, kad pajutus skirtumą tarp pasyvaus gyvenimo ir to, ką suteikia fizinis krūvis, grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo nebesinori. Vis tik kai kurie pradėti sportuoti pasiryžę žmonės gana greitai grįžta prie senų įpročių, taip ir neradę savo kelio. Taip nutikti gali tiek dėl pradedančiojo, tiek dėl trenerio klaidų, tad nusprendus išbandyti treniruotes ir patirti ne stresą, o malonumą, labai svarbu jas pasirinkti ne vaikantis madų ar žvalgantis į draugus, o įsiklausant į savo asmeninius poreikius, pomėgius ir pojūčius.

Išsikelkite ilgalaikį tikslą

Pirmiausia, paklauskite savęs, kodėl norite sportuoti. Siekiate sulieknėti, pagerinti sveikatą, turėti daugiau energijos, o gal tiesiog bandote neatsilikti nuo mados? Bandant skubiai numesti svorio (pavyzdžiui, iki vasaros ar kelionės) galima sau ne padėti, o pakenkti. Ilgalaikiai tikslai padeda išlaikyti motyvaciją, keisti savo gyvenimo būdą visam laikui ir nuosekliai dirbti.

Išsikėlę tikslą ar keletą jų, išbandykite įvairias treniruočių rūšis. Tik savo kailiu patyrę jų intensyvumą, tempą, pajutę atmosferą, galėsite pasirinkti sau tinkamiausią fizinę veiklą.

Atsižvelkite į treniruotės intensyvumą

Dauguma sporto klubų turi savo žymėjimo sistemą, teiraukitės informacijos iš administracijos, atidžiai perskaitykite treniruočių aprašymus ir pasirinkite sau tinkamo intensyvumo užsiėmimus. Jei esate pradedantysis ar bandėte kito pobūdžio fizinio aktyvumo formas, pradėkite nuo žemo intensyvumo treniruočių – tai padės susipažinti su technika, palaipsniui įsisavinti pratimus ir leis patirti sėkmę – kai viską spėjate, pajėgiate atlikti. Būtent sėkmė ir skatina sugrįžti dar kartą.

Pirmasis apsilankymas ir taip kelia įtampą, nerimą, o naujokui pataikius į pažengusiems skirtą treniruotę ir patyrus per didelį krūvį, kurio jis nepajėgus atlaikyti, streso lygis dar pakils. Po tokio bandymo žmogus gali justi gėdą, nusivylimą savimi ir nuspręsti, kad tokios treniruotės ne jam, o kai kurie ir išvis nuveja šalin idėją sportuoti apskritai ir negrįžta į sporto klubą. R. Leganovič rekomenduoja pirmiausia išbandyti įvadines treniruotes ir tik po to savarankiškai rinktis kitus treniruočių tipus.

Įvertinkite savo temperamentą

Jei žmogus neturi didelių sveikatos problemų, kurios ribotų krūvį, jis gali rinktis įvairią fizinę veiklą. Kad treniruotės būtų ne juodas darbas, o maloni veikla, svarbu renkantis įsiklausyti į save, atsižvelgti į savo būdą, temperamentą. Jei mėgstate sportuoti vienas, grupinėje treniruotėje galite jaustis nejaukiai. Jei esate kompanijos žmogus – nuobodžiausite sporto salėje. Vertinantiems vienatvę, intravertiško tipo žmonėms rekomenduojama rinktis individualias treniruotes treniruoklių salėje, plaukimą ar bėgiojimą. Jei norite išskirtinio dėmesio, palaikymo, nuolatinės motyvacijos iš šalies ir galite sau tai leisti – sportuokite su asmeniniu treneriu.

Mėgstantiems sportuoti grupėje šiais laikais itin platus grupinių treniruočių pasirinkimas – nuo aerobikos, energingosios zumbos, šokių, išsikrauti padedančių stepo, intensyvių funkcinių treniruočių, kurios puikiai tiks aktyvesniems žmonėms iki ramesnio pobūdžio pilateso, jogos, „Body Balance“ užsiėmimų, kurių metu lavinami vidiniai raumenys, pusiausvyra, ieškoma fizinio ir dvasinio balanso. Jei jums itin svarbi aplinka, raminanti atmosfera – išmėginkite jogos studijas, kur didelis dėmesys skiriamas ritualams.

Įsiklausykite į vidinius organizmo pojūčius

Kad treniruočių metu išsiskirtų laimės hormonai, svarbu gauti tinkamą krūvį. R. Leganovič tikina, kad visos treniruotės turi teikti malonumą. Jei taip nėra, reikia ne kentėti ar viską mesti, o ieškoti priežasčių. Labai svarbu vadovautis ne gaujos jausmu ir iškišus liežuvį bandyti neatsilikti, o savo vidiniais pojūčiais, kurie niekada neapgaus. Jei nespėjate su grupe, per greitas muzikos ritmas, nepavyksta atlikti pratimų, pernelyg užkyla pulsas, jaučiatės nejaukiai, patiriate įtampą – visa tai signalizuoja, kad pasirinkta treniruotė neatitinka jūsų individualių poreikių ir galimybių. Tačiau tikrai neverta pasiduoti.

Nebijokite pagalbos kreiptis į trenerį, išsakyti, kas jus neramina. Grupinėse treniruotėse ne visada įmanoma prie visų prieiti, pataisyti, tad neskubėkite pabėgti po treniruotės, pasikalbėkite. Treneriai tikrai nusiteikę padėti ir patarti – galbūt tiesiog pritaikys kitus pratimus ar patars, kokios treniruotės jums tiktų labiau.

Atsakingai rinkitės trenerį

Nors pirmiausia sporto klubą vertiname pagal aplinką – interjerą, įrangos modernumą, tačiau išties atmosferą kuria žmonės. Pas kvalifikuotus, teigiamą energiją spinduliuojančius trenerius pilnos salės, net jei jos ir neįrengtos pagal naujausias madas. Žmonės jaučia trenerio nuoširdumą, požiūrį į klientą. Ir pas tuos, kurie dirba atsidavusiai, kurie turi pedagogo gyslelę ir veda treniruotes ne sau, o žmogui, visad pataria, įkvepia, padeda, motyvuoja, klientai grįžta.

Tad rinkdamiesi trenerį, atkreipkite dėmesį į jo bendravimą – ar aiški technika, ar parenka pratimus, kuriuos pajėgiate atlikti, ar tinkamas muzikos tempas, ar visad yra pasiruošęs padėti, patarti, ar sutampa bioenergetika.

Jei norite sportuoti su asmeniniu treneriu, būkite dar atidesni ir atlikite namų darbus, juk su tuo žmogumi teks dviese praleisti daug laiko. Tad siekdami gerų rezultatų ir malonaus laiko praleidimo, vadovaukitės ne trenerių reklama, o rekomendacijomis, vertinkite profesionalumą (pasidomėkite išsilavinimu, patirtimi, klientų atsiliepimais), komunikacinius gebėjimus, stebėkite, ar trenerio išvaizda atspindi jo propaguojam gyvenimo būdą ir tiesiog vadovaukitės savo pojūčiais – ar jums priimtinas to žmogaus bendravimo būdas, darbo metodai, ar gerai jaučiatės po treniruočių, ar darote pažangą.

Neskubėkite mesti sporto ir išbandykite įvairias treniruotes

Jei nėra rimtų sveikatos sutrikimų, žmogus laisvas išbandyti įvairią aktyvią veiklą ir pasirinkti tai, kas jam labiausiai patinka. Universalių žmonių, nuolat užsiimančių keliomis veiklomis, mažiau. Dauguma „įsimyli“ vieną treniruotės tipą ir atsiduoda tik jogai, pilatesui ar funkcinėms treniruotėms. Tačiau tam, kad rastumėt savo kelią, svarbu išmėginti kuo daugiau fizinio aktyvumo formų. Svarbiausia ,,ištempti” 3 mėnesius, o po to susiformuoja įprotis, noras sportuoti. Vis tik tikimybė, kad šios veiklos nemesite, gerokai išauga, pasirinkus treniruotes, kurios geriausiai atitinka jūsų fizinį pasirengimą, charakterį, tikslus.

Kone kiekviename sporto klube yra nuostabių, atsidavusių, darbo valandų neskaičiuojančių, nuolat tobulėjančių, važinėjančių į mokymus, profesionalių trenerių. Tik reikia surasti tą, kuris įkvėps jus ir net po sunkios darbo dienos į treniruotę skubėsite atsigauti ir pasikrauti energijos. Juk jei nejaustų malonumo bei teigiamo poveikio organizmui milijonai žmonių tikrai reguliariai nesportuotų.

Daugiau skaitykite čia, žurnalas ,,ŽMONĖS”…

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.