fbpx
close
Paieška

Straipsniai

Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes

Pataria specialistė
Kūno rengybos mokymo centro „Aeromix“ grupinių užsiėmimų trenerė, seminarų lektorė Natalija Bedulskaja:

– Pirmas klausimas, į kurį turėtų kiekvienas atsakyti: ar neturiu didelių sveikatos problemų, kurios trukdytų man pasirinkti tinkamą fizinį aktyvumą? Jeigu ne, tuomet žmogus gali drąsiai rinktis ir išbandyti save įvairoje fizinėje veikloje.

Antras klausimas: koks yra mano tikslas? Priklausomai nuo jo, žmogus renkasi tinkamą treniruotę. Jeigu nori pagerinti sveikatą, geriau jaustis, būti žvalesnis ar pagražinti kūno linijas, patartina išbandyti įvairias treniruočių rūšis. Norint rasti tinkamiausią, reikia išbandyti treniruotės intensyvumą, tempą, pobūdį, pajusti atmosferą. Labai svarbu treniruotės metu ir po jos jaustis gerai.

Trečias klausimas: kokio tipo treniruotės man patinka? Man priimtiniau sportuoti vienam, individualiai ar užsiiminėti grupėje? Pirmuoju atveju tinkamesnės bus individualios treniruotės. Sporto klubuose galime eiti sportuoti į treniruoklių salę ar plaukioti baiseine. Gal žmogui patinka bėgioti? Mėgstantiems sportuoti grupėje galima rinktis įvairius užsiėmimus ar komandinius žaidimus, sutelkiančius bendram tikslui.

Ketvirtas klausimas: koks treniruotės pobūdis priimtinesnis? Jei mėgstate šokti, tuomet rinkitės temperamentingas treniruotes, tokias kaip Zumba ar kitas šokio kryptis. Kai kuriems itin patinka Step treniruotes ir tik jų metu gali visiškai „išsikrauti“. Galima rinktis intensyvias Funkcines treniruotes. Jei norite ramesnio pobūdžio treniruotės kūnui ir sielai, tuomet geresnis variantas – pilateso, jogos, Body Balance pamokos. Dalis žmonių neįsivaizduoja užsiėmimų treniruoklių salėje. Norintiems atsipalaiduoti, atsistatyti po krūvių gali patikti šiuo metu sporto klubuose populiarėjančios treniruotės su Rollais. Jeigu jums nepriimtina sportuoti uždarose patalpose, rinkitės fizinį aktyvumą gryname ore – bėgiokite arba tiesiog pasivaikščiokite intensyvesniu tempu.

Penktas klausimas: kiek kartų per savaitę aš galiu sportuoti? Pagal tai paprasta sudaryti treniruočių grafiką. Tai suteikia galimybę kaitalioti treniruočių tipus, pobūdį. Patartina turėti bent tris treniruotes per savaitę.

Kokias didžiausias klaidas daro žmonės, nusprendę sportuoti savarankiškai?
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą. Visada įsiklausykite į kūną, pojūčius, nežiūrėkite, kaip sportuoja kaimynas ar draugė. Sportavimas turi teikti džiaugsmą ir nežaloti organizmo, tik tuomet tai taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

Verta žinoti
Įvairius jėgos stiprinimo pratimus su savo kūno svoriu ar intensyvesnius pratimus skambnat mėgstamai muzikai atlikti galima ir namuose. Šiuo metu populiarėjanti paslauga – sportuoti namuose su asmeniniu treneriu.

Daugiau apie straipsnį skaitykite čia..

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.