fbpx
close
Paieška

Straipsniai

Joana Malakauskienė: „Grupinių treniruočių sėkmės paslaptis – kūrybiškas požiūris ir nuolatinis tobulėjimas“

Grupinių užsiėmimų treneris yra vedlys, aplink save buriantis bendruomenę, kuri ilgainiui tampa neatsiejama jo gyvenimo dalimi. Ši profesija dinamiška, prisidedanti prie ilgaamžiškumo ir kūrybiška. O vienas svarbiausių iššūkių šioje srityje – atrasti ir stiprinti savo, kaip trenerio, išskirtinumą.

Susikurti profesinį identitetą, būti autentišku, charizmatišku, populiariu treneriu užtrunka, o kad procesas būtų sklandesnis, būtina plėsti akiratį ir nuolat mokytis. Puikus sėkmės pavyzdys buvusi „AEROMIX“ mokinė Joana Malakauskienė, grįžtanti pas mus kaip lektorė.

Su Joana kalbamės apie iššūkių kupiną jos karjeros sveikatingumo srityje kelią, pasiekimus ir naują praktinį seminarą Lietuvos treneriams jau balandį, kur ji dalinsis pažangiomis idėjomis, kaip efektyviai mokyti skirtingų formatų klases, pateikiant jas kūrybingai. Joana dirba trenere Airijoje ir veda seminarus treneriams įvairiose šalyse.

Esate buvusi „AEROMIX“ mokinė, įkvepianti savo sėkmės istorija. Koks jausmas grįžti į šį fitneso mokymų centrą kaip lektorei?

Smagu matyti pokyčius, susitikti su mokytojais. Savo kelio pradžioje nė pagalvoti negalėjau, kad atsidursiu viename lygyje su savo mentoriais. Gera jausti pasitikėjimą bei suprasti, kad sunkus, atkaklus darbus buvo įvertintas.

Tai jaudinanti patirtis, bet tas jaudulys visai kitoks nei pradžioje. Tuomet dominavo baimė, nepasitikėjimas savimi, nežinia. Po tiek metų grįždama į tą pačią mokyklą labai noriu perteikti žmonėms savo idėjas, žinias ir mano, kaip trenerės, sporto pasaulėžiūrą. Norisi, kad dalyvius informacija pasiektų mano pasirinkta forma, kad jiems pavyktų išjausti tą patį, ką aš jaučiu konkrečios treniruotės ar judesio metu. Todėl jaudinuosi kaskart lipdama į sceną.

Su treneriais dalinatės ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir savo ilgamete patirtimi, esate pavyzdys, kiek daug galima pasiekti atkakliu, tikslingu darbu. Kodėl Jums svarbu dalintis sukauptu įdirbiu ne tik vedant grupines bei asmenines treniruotes, bet ir perduoti žinias kitiems treneriams?

Kartais atrodo, kad žinau tą patį, kaip ir kiti. Juk informacijos dabar apstu. Tačiau vesdama treniruotes ir seminarus įsitikinau, kad tai – netiesa. Visada yra pradedančiųjų, bet ir patyrę treneriai gali gauti naujos informacijos iš manęs, o aš mokytis iš jų. Labai svarbu dalintis patirtimi, kad vyktų informaciniai, kūrybiniai mainai. Toliau domėtis, gilintis skatina ir klausimai, kurių sulaukiu per treniruotes bei seminarus.

Informacija nuolat keičiasi. Kinta suvokimas apie judesį, treniruočių tendencijos, mados. Nuolat reikia gebėti prisitaikyti. Mano darbas – ne tik mokyti žmones pasijusti geriau, bet ir sukurti žinių platformą, kurioje galima keistis informacija, augti kaip bendruomenei ir filtruoti atrinkti informaciją.

Norėtųsi, kad būtų daugiau dalinimosi nei konkurencijos. Deja, neretai tenka susidurti su situacijomis, kai treneriai vengia dalintis įžvalgomis, baimindamiesi, kad jų idėjos bus nukopijuotos ar pavogtos. Reikėtų suprasti, kad tik dalinantis idėjomis ir keliant klausimus, gimsta naujos idėjos, o kartu ir įkvėpimas šiame kūrybiniame kelyje.

Dirbate viename didžiausių Airijos sporto klubų, taip pat esate laisvai samdoma trenerė ir lektorė vienoje iš didžiausių mokyklų Europoje – Euroeducation Fitness School, vedanti seminarus įvairiose šalyse. Skamba įspūdingai, bet dažniausiai kiekvienas pasiekimas tėra ilgo kelio viršukalnė. Kas labiausiai padėjo Jums siekti šių tikslų?

Mūsų profesijoje, kaip ir kitur, nėra svarbus galutinis tikslas. Į viršukalnes atveda pats procesas. Todėl labai svarbu būti smalsiam, norėti tobulėti. Būtent tai formuoja pasaulėžiūrą. Sunkiai, nuosekliai dirbti motyvuoja iš klientų gaunama energija, emocija, jų progresas. Tai yra didžiausias atpildas.

Noras prilygti geriausiems savo srities specialistams – taip pat sudaro nemažą motyvacijos dalį. Išties įkvepia instruktoriai, kurie konvencijose savo judesiais, muzika, charizma skleidžia ypatingą energiją, užkuria aistrą darbui, norą mokytis, tobulėti ir perduoti tą energiją žmonėms.

Pavasarį vesite praktinį seminarą „FUNCTIONAL APPROACH TO MOVEMENT“ Lietuvoje, skirtą grupinių užsiėmimų treneriams. Kokia pagrindinė šio seminaro žinutė ir tikslas?

Žinutė paprasta: mokykitės, eksperimentuokite ir mėgaukitės naujomis idėjomis savo treniruotėse!

Seminaras  ,,Functional Approach to movement“ skirtas treneriams, fizinio aktyvumo specialistams, norintiems išmokti naujų judesių disciplinų ir pasisemti įkvėpimo, kūrybiškumo savo užsiėmimams. Tikslas – pateikti viziją, kad sveikatingumo treniruotės gali būti skirtingos, įvairios, efektyvios. Tai savotiškas judesių tyrinėjimas, kuriuos galime sujungti į nenutrūkstamus srautus ir dalintis įgūdžiais, kaip efektyviai mokyti skirtingų formatų klases pateikiant jas kūrybingai. Šio seminaro tikslas yra paskatinti dalyvius saugiai ir profesionaliai tyrinėti, atskleidžiant savo unikalų mokymo stilių.

Atvykstate dalintis naujomis, pažangiomis idėjomis. Kur pati semiatės naujų idėjų ir žinių? Į ką labiausiai norite atkreipti Lietuvos trenerių dėmesį?

Mano nuomone, labai svarbu neapsiriboti viena sveikatingumo sritimi ar viena treniruočių kryptimi, plėsti akiratį. Tai padaryti padeda seminarų lankymas. Mėgstu tokias treniruočių šakas, kurios neturi nieko bendro su mano vedamų treniruočių pavadinimu ar tikslu. Gilinuosi į skirtingų treniruočių specifiką. Skirtingų sporto šakų metodus ruošiant žaidėjus galima pritaikyti treniruotėse su klientais.

Žinių semiuosi ankydama seminarus, stebėdama kitus trenerius. Susikūrę klientų ratą galime sustoti tobulėti, tapti sėslūs. Tačiau skleisdami sukauptą patirtį ir patys tobulėjame. Darbas su klientais taip pat suteikia daug pradinės informacijos ir patirties. Kiekvienas jų skiriasi savo bendravimo ypatumais, fizinėmis savybėmis, gebėjimais. Prie kiekvieno reikia taikytis, rasti būdą padėti. Tai taip pat verčia ieškoti informacijos, pasidomėti kiekvienu individualiu atveju.

Netgi tą pačią treniruotę vedant Lietuvoje, Airijoje, Italijoje ar bet kurioje kitoje šalyje, ji skirsis, nes bus pritaikyta pagal tautos mentalitetą, kultūrą. Dirbant grupinių užsiėmimų treneriu, svarbu išmokti adaptuotis ir perteikti sukauptas žinias skirtingai auditorijai.

Kodėl grupinėse treniruotėse svarbu ne tik fizinis pasiruošimas, judesių išmanymas, bet ir kūrybiškumas?

Yra keletas priežasčių. Kūrybiškas požiūris į treniruotę leidžia išreikšti save, net naudojant tą pačią įrangą ar judesius, sukurti unikalią, įdomią treniruotę. Tokią, kad žmonės norėtų sugrįžti ir sportuoti toliau. Taip pat kūrybiškumo reikalauja ir skirtingi grupėje sportuojančių žmonių poreikiai, siekiant kad visiems būtų įdomu, nenuobodu. Kūrybiškumas padeda išsiskirti, perteikti žmonėms savo požiūrį, supratimą apie sportą, sudominti ir traukti žmones savo asmenybe.

Jei siekiant būti sėkmingu treneriu, pakaktų tik išmokti judesius ir fizinio pasiruošimo, ši sritis stovėtų vietoje. Pati rinka yra konkurencinga, skatinanti kūrybiškumą ir tobulėjimą. Sportas vystosi labai greitai.

Grupinių užsiėmimų trenerių šiuo metu labai trūksta. Kas Jus tebežavi ir išlaiko šioje srityje tiek metų? Ko reikia norint išlikti populiariu, profesionaliu, sėkmingu grupinių užsiėmimų treneriu ilgus metus?

Sportas yra mano gyvenimas, o ne galutinis tikslas. Tai yra nuolatinė kelionė, atnešanti skirtingas patirtis ir iššūkius. Ši kelionė labai žavi, suteikia daug džiaugsmo, skatina eiti tolyn, net jei labai sunku, net kai ištinka kūrybinės duobės. Galiu atsigręžti atgal, pamatyti, kiek jau nuėjau, kiek užaugau sporto kelionėje. Tai padeda suprasti, kiek dar galiu pasiekti.

Su metais keičiasi požiūris į sportą, net kūnas reaguoja kitaip. Tai skatina tik dar giliau domėtis ir judėti į priekį, nenustoti keistis ir likti smalsia.

Kokio tipo žmonėms/treneriams rekomenduotumėte išbandyti save grupiniuose užsiėmimuose?

Visiems, kas juda. Mėgstantiems kontaktą su žmonėmis, norintiems dalintis energija ir jos pasisemti. Norintiems jaustis bendruomenės dalimi, semiantis motyvacijos vieniems iš kitų.

Grupinėse treniruotėse sau įdomių komponentų gali rasti visi treneriai. Nebūtinai jie turi vesti tokią treniruotę ateityje, bet visi mokymai ir patirtys plečia akiratį, požiūrį į sportą ir sveikatingumą. Stebint kitus trenerius ar lektorius, svarbu atsirinkti sau tinkančias ir patinkančias detales.

Kokie pagrindiniai privalumai ir iššūkiai laukia, pasirinkus grupinių užsiėmimų trenerio profesiją?

Treniruodami grupes treneriai sukuria bendraminčių bendruomenę, kuri tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Jie kuria smagią aplinką užsiėmimuose ir stebi, kaip progresuoja ir savo tikslus įgyvendina su jais sportuojantys žmonės. Treneris yra grupės vedlys, tad reikalingi lyderystės, vadovo įgūdžiai, kurie stiprėja su kiekviena treniruote. Pasirinkus šią specializaciją, nebus kada nuobodžiauti. Ši profesija suteikia ilgaamžiškumo, atveria savirealizacijos, saviraiškos galimybes.

Norint dirbti sėkmingai, labai svarbu sukurti savo identitetą. Ypač karjeros pradžioje, kol mokaisi iš kitų. Reikia prisitaikyti prie įvairių žmonių, gebėti dirbti su skirtingo lygio klientais, improvizuoti ir rasti būdų vesti treniruotę taip, kad ji būtų prieinama ir smagi visai grupei. Norint rasti ir stiprinti savo išskirtinumą, tobulėti ir dirbti taip, kad žmonės grįžtų, labai svarbu suspėti su greitai besikeičiančia informacija ir niekada nenustoti mokytis.

Seminaro ,,Functional approach to movement” programa (žiūrėti)

Mus rasite Facebook (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.