fbpx
close
Paieška

Interviu

Italų pilateso meistrai kursuose laukia norinčių tapti tikrais Pilates Mokytojais!

Pilateso mokytojai Cinzia Galletto ir Maximilian Stohr mokėsi iš paties metodo pradininko J. Pilates mokinio, pilateso meistro Ron Fletcher ir pastebi, kad labai daug šalių koncentruojamasi į palengvintą, komercializuotą pilateso versiją, kuri yra labai nutolusi nuo originalios idėjos – mokyti(s) ne pratimų, o judesių.

Pilateso paslapčių mokėtės iš paties metodo pradininko J. Pilateso mokinio Rono Fletscherio. Kiek laiko buvote jo mokiniais ir kokios jo pamokos buvo vertingiausios?
Ronas J.Pilateso mokinys buvo net 18 metų. Mes jį sutikome 2007-aisiais, penkių dienų seminare. Vos po kelių minučių pokalbio suvokėme, kad išties tuomet nieko nesupratome apie pilatesą ir 7 metus praleidome užsiimdami kažkuo labai skirtingu ir dar mokėme to kitus. Svarbiausios žinios, kurias mums perdavė Ronas – pilateso sistemos pagrindai bei suvokimas, kad turime mokytis ne pratimų, o judesių. Norint pasiekti aukštesnį lygį pilatese, būtinas ypatingas kūno sąmoningumas ir nuolatinė praktika.

Jūsų mokymai paremti tik originaliais pilateso metodais ar papildėte juos savo atradimais?
Mokymų pagrindas yra originalūs pilateso principai ir pagrindai, tačiau papildau juos atsižvelgdamas į šiuolaikinius anatomijos, biomechanikos, laikysenos tyrinėjimus. Originali sistema yra plėtojama – mano programa paremta originaliais judesiais, bet pridėjau skirtingų būdų atlikti tuos pačius judesius, atsižvelgiant į patologijas, kūno padėtį, amžių, kitas problemas.

Jau lankėtės Lietuvoje, vedėte seminarą treneriams. Kokį įspūdį paliko mūsų šalis ir pilateso lygis čia?
Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, kuriose man teko lankytis, neturėjo galimybės mokytis iš J. Pilateso įpėdinių – jo studentų (Kryzanowska, Fletcher, Grant, Gentry & Trier ir kt.), tad pilateso suvokimas yra labai nutolęs nuo originalios idėjos. Daugelyje šalių užsiimama komerciniu pilatesu, kuris yra gerokai lengvesnis nei tikroji sistema, vadinama Kontrologija. Mano misija – keliaujant atskleisti, koks sudėtingas ir sunkus yra tikrasis pilatesas. Norint tapti ekspertu, būtina itin daug treniruotis ir aukotis.
Lietuva auga šioje srityje ir neabejoju, kad pilatesas sparčiai vystysis. Tiesa, tikrojo pilateso turėtų būti mokoma specializuotose studijose, naudojant ne tik kilimėlius, bet ir specialų inventorių: „Reformer“ treniruoklį, „Wunda“ kėdę, „Cadillac“, „Ladder Barrel“, „Reformer“, „Ped-o-Pull“ ir „Spine Corrector“ įrenginius.

Ateinantį rudenį sugrįšite į Lietuvą su savo trijų dalių kursu „ABC plus Pilates“. Kam jis skirtas? Ar gali dalyvauti ir pradedantieji, ar reikalinga patirtis, žinios?
Šie mokymai yra atviri visiems, norintiems rimtai išmokti pilateso. Jie skirti ambicingiems žmonėms, norintiems tapti Mokytojais, o ne būti eiliniais instruktoriais. Dalyviai turi būti pasirengę tarp mokymų dalį savo laiko skirti asmeninėms treniruotėms. Žinoma, patirtis pravers, tačiau tik tuomet, jei žmogus yra atviras naujoms žinioms – daugybė dalykų labai skirsis nuo to, ko jie mokėsi anksčiau. Būtų nuostabu, jei kursų dalyviai iš anksto skirtų laiko ir pasigilintų į anatomiją (bent jau pagrindinius kaulus ir raumenis), biomechaniką ir pagrindines kūno patalogijas.

Kokių pagrindinių naujų dalykų bus mokoma? Kokia pagrindinė kursų žinutė?
Nauja yra galimybė iš esmės susipažinti su originalia pilateso metodų sistema, kurią pats Pilatesas pavadino Kontrologija, ir panirti į giliausius jos sluoksnius. Mano tikslas – paruošti mokytojus, kurie ateityje atneš pokyčių rinkoje, skirsis nuo kitų trenerių ir galės gyventi iš pilateso, atidarydami savo studiją ar dirbdami vienoje jų.

Kaip pilatesas padeda geriau pažinti ir pajusti savo kūną? Kaip treneriai gali padėti savo klientams ugdyti kūno sąmoningumą, geriau pažinti savo organizmą?
Tam yra vienintelis būdas – treniruotės kiekvieną mielą dieną ilgus metus iki gilios senatvės. Jei nejudat patys, neįmanoma išmokyti jausmų ir pojūčių. Deja, dauguma mano pažįstamų mokytojų nesitreniruoja patys ir negeba atlikti pratimų jų nepasilengvindami, neapsimetinėdami. Taip neteisinga! Tingūs žmonės turėtų mokyti kitų dalykų. Į pilateso užsiėmimus klientai ateina norėdami gerai jaustis, likti sveiki, tad pilateso mokytojas turėtų būti jiems pavyzdys ir viską iki smulkmenų žinoti apie kiekvieną žmogaus kūno dalelytę.

Kuo šis kursas gali būti naudingas jau patyrusiems, dirbantiems pilateso mokytojams? Ką naujo jie galės pasiūlyti savo klientams?
Mokytojams, kuriems atrodo, kad jie išmano pilateso metodiką teks patirti tai, ką jaučiau aš, kai sutikau Roną Fletcherį po 7 metų mokymo ir turėdamas tris skirtingus sertifikatus. Jiems teks su tuo susitaikyti ir pradėti nuo nulio, revoliuciškai pakeičiant savo mokymo principus – tik taip jie galės dirbti profesionaliau. Tai, ko mokėsi anksčiau, gali praversti, bet tik pakeitus mąstymą.

Kodėl svarbu dalyvauti visose trijose kursų dalyse?
Tai 6 dienų kursas. Tarp mokymų savaitgalių specialiai palieku ilgesnius tarpus, kad dalyviai galėtų studijuoti gautą medžiagą, praktikuotis ir įsisavinti informaciją, tad kito etapo metu būtų pasiruošę judėti toliau. Visi jie turės galimybę išsklaidyti abejones uždaroje „Facebook“ grupėje arba el. paštu rašydami klausimus ar siųsdami vaizdo įrašus.

Kokios žinios ir įgūdžiai yra svarbiausi, norint tapti profesionaliu, sėkmingu ir naudingu pilateso mokytoju?
Dalyviai privalės perprasti pilateso pagrindus ir principus (ABC) tiek protu, tiek kūnu. Turės juos suprasti ir panaudoti praktiškai patys judėdami.

Pilatesas sparčiai populiarėja įvairiose šalyse. Vis daugiau žmonių turi galimybę išbandyti šią sistemą, tačiau taip pat augant poreikiui daugėja ir trenerių, dirbančių labai mėgėjiškai. Pagal kokius kriterijus žmonės turėtų pasirinkti pilateso mokytoją, kad jis duotų naudos, o ne žalos?
Deja, klientams beveik neįmanoma atpažinti, ar mokytojas yra geras, profesionalus. Vienintelis būdas mokytojui pasiekti sėkmę – daug mokytis ir treniruotis pačiam. Jei jis gerai dirbs, klientai apie tai kalbės, kalbos pasklis iš lūpų į lūpas ir norinčių pas jį sportuoti tik daugės. Gerų, tikrų pilateso mokytojų dienotvarkė visad pilna.

Žmonės, patekę pas blogą mokytoją ar užsiimantys tuo mėgėjiškai, gali pilatesą suprasti neteisingai. Kokias pagrindines klientų ir trenerių klaidas pastebite?
Pagrindinė klaida – nekontroliuojamas judėjimas – be sutelkto dėmesio, sąmoningumo, be stuburo tempimo – visa tai gali sukelti traumas ar kitas fizines problemas. Jei pilateso metodika pritaikyta sėkmingai, klientas turi gebėti pilateso principus pritaikyti ne tik pamokose, bet ir gyvenime.

Kaip pilatesas pakeitė Jūsų gyvenimą?
Geriau pažindamas savo kūną ir būdamas lankstesnis jaučiuosi puikiai, be to, treniruodamasis skirtingas sporto šakas nepatiriu jokių traumų ar kitų fizinių problemų. Neįtikėtina, bet dabar, būdamas 45-erių, esu geresnės formos nei kai man buvo dvidešimt keli.

Ar pilateso filosofija ir metodika keičiasi laikui bėgant? Kokios naujausios pilateso tendencijos pasaulyje?
Deja, bet pasaulyje vis dažniau pilatesas krypsta link fizioterapijos. Tai ir gerai, ir blogai. Jei klientai turi didelių problemų, toks taikymas tikslingas, tačiau nederėtų tų pačių metodų taikyti treniruojant sveikus žmones, kurie nori sunkiai praktikuotis ir išsaugoti sveikatą. Taip pat krypstama į laikysenos lavinimą, posturalinius užsiėmimus, nors tikroji Kontrologija artimesnė funkcinėms treniruotėms.

Skaitykite staripsnį DELFI portale (skaityti)

Kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje (žiūrėti)

Taip pat mus rasite FACEBOOK puslapyje (žiūrėti)

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.