Interviu

Interviu su Dainiumi Barzinsku

D. Barzinskas: „Prieš žengiant į sceną, svarbu įvertinti ne tik fizines, bet ir moralines galimybes“

Jūsų dėmesiui seminarus, skirtus įgyti asmeninio trenerio licenciją, ves kultūrizmo profesionalas, asmeninis treneris, sportininkų mitybos konsultantas Dainius Barzinskas. Pasak D. Barzinsko, siekiant tapti profesionaliu asmeniniu treneriu – trenerio patirties nepakaks. Kantrybė ir psichologinės žinios – du svarbūs elementai, padėsiantys formuoti autoritetą klientų akyse.

Kokios savybės, Jūsų manymu, yra privalomos siekiant tapti profesionaliu ir gerbiamu treneriu?

Norint tapti geru treneriu, svarbiausia, gerai suprasti žmones. Nekalbu tik apie fizinius duomenis, turi matyti, kaip žmogus jaučiasi, suprasti, ką mąsto, kas jį motyvuoja ir pan. Visi žmonės labai skirtingi, todėl privalu mokėti įžvelgti net menkiausias detales ir parinkti, kas tinkamiausia. Na ir dar vienas dalykas, be kurio tikrai neapsieisi – kantrybė.

Kasmet tarptautiniams fitneso konkursams paruošiate būrį žavių Lietuvos fitneso atstovių. Kaip Jūs motyvuojate merginas ruoštis daug pastangų reikalaujantiems konkursams? 

Su merginomis dirbti daug sunkiau nei su vyrukais, jos jautresnės, todėl dažnai tenka atlikti ne tik trenerio, bet ir psichologo darbą. Motyvacija dažnai išblėsta, patiriant emocinius sunkumus, todėl stengiuosi išklausyti, palaikyti, patarti.

Kas Jus patį motyvuoja gyvenime? Ar turite savo autoritetą?

Mane motyvuoja tiek kitų atletų sėkmės istorijos, tiek stebėjimas, kaip keičiasi mano paties kūnas. Tai skatina nesustoti. Žinoma, didžiausia motyvacija visados bus svajonės ir noras jas pasiekti, o autoritetas – nepralenkiamas Arnoldas Švarcenegeris.

Dainiau, prisiminkite, kada ir kokiomis aplinkybės prasidėjo Jūsų draugystė su sportu? Kokie buvo Jūsų pirmieji iššūkiai?

Sportas mano gyvenime atsirado dar mokyklos laikais. Pažiūrėjęs filmų su Arnoldu pats panorau būti toks kaip jis, todėl ėmiau intensyviai sportuoti. Pakeisti savo kūną, kuris tuo metu nė iš tolo nepriminė atletiško sudėjimo, buvo didžiulis iššūkis, tačiau pamačius pirmuosius rezultatus motyvacija tik augo.

Išduokite auksinę sportininko mitybos taisyklę.

Jokiu būdu nevalgykite po šeštos valandos vakaro. (Šypsosi.)

Kaip ilsisi vienas garsiausių Lietuvos kultūristų? Galbūt po aktyvios kasdienybės norisi pasyvių laisvadienių ar atostogų?

Atostogoms ir poilsiui laiko beveik nėra, tačiau, jeigu jo atrandu, tikrai nesivartau lovoje per dienas. Labai mėgstu saulę ir šilumą, todėl geriausios atostogos – šiltuose kraštuose. Vasarą bent savaitgaliui stengiuosi ištrūkti į Lietuvos pajūrį, bet per daug negulinėju, mėgstu ir pasivaikščioti, ir naujas vietas aplankyti.

Ko palinkėtumėte AEROMIX klientams, svajojantiems išbandyti savo jėgas fitneso varžybose?

Stiprybės ir gerai įvertinti ne tik savo fizines, bet ir moralines galimybes prieš žengiant į sceną.

D. Barzinsko seminarai skirtas visiems fitneso treneriams, grupinių užsiėmimų instruktoriams, sveikatos specialistams, kurie nori išmokti asmeniškai dirbti su savo klientais, padėti jiems per trumpą laiką pasiekti maksimalių rezultatų. 

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!