Sėkmės istorijos

Atradusi pilatesą kaunietė trenerė jau 10 metų jaučiasi lyg ant sparnų

Nuo vaikystės fiziškai aktyvi Aira Varžienė rimtesnį pokyčių poreikį pajuto sulaukusi 25-erių. Tuomet ėmė lankytis sporto klube, treniruoklių salėje, išbandė grupines treniruotes. O prieš trejus metus ji nutarė kardinaliai pakeisti savo veiklos kryptį ir pati tapti grupinių treniruočių ir asmenine trenere.

Labiausiai šią drąsią moterį, įgyvendinusią savo tikslą, kad trenerės darbas taptų pagrindine veikla, įkvepia patenkintų klientų atsiliepimai. „Būtent pozityvus grįžtamasis ryšys ir leido suprasti, kad padėti žmogui pažinti, sustiprinti savo kūną yra mano pašaukimas ir didžiausia laimė“, – neabejoja Aira ir dalijasi savo sėkmės istorija.

Visada buvau puikios formos, tačiau norėjosi sustiprinti kūną, padailinti figūrą. Išbandžius įvairias treniruotes labiausiai mane sužavėjo pilatesas. Lankant šiuos užsiėmimus kūnas tapo plastiškesnis, jaučiausi kaip ant sparnų, sumažėjo nugaros problemos, pagražėjo kūno linijos, pokyčiai buvo pastebimi. Tad pilatesas jau 10 metų yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Po maždaug šešerių metų draugystės su šia mankšta, užsiėmimų metu ėmiau įsivaizduoti save trenerės vietoje. Nors vijau tokias mintis šalin ir netikėjau, kad kada nors jos gali virsti realybe, laikui bėgant noras vesti treniruotes pačiai tik stiprėjo. Padrąsino ir draugės, kuri po „Aeromix“ mokymų sėkmingai startavo naujoje veikloje, istorija.

Esu baigusi verslo administravimo bakalauro ir magistro studijas. Prieš profesionaliai žengdama į sporto pasaulį, dirbau turizmo srityje. Apsisprendusi kardinaliai pakeisti veiklos kryptį ir pradėti trenerės karjerą, 2015 m. atėjau į draugės rekomenduotus fitneso centro „Aeromix“ mokymus. Pasirinkimui nemažai įtakos turėjo ir tai, kad „Aeromix“ diplomas pripažįstamas visoje Europoje. Pradžioje šiek tiek baiminausi, kaip seksis aerobikos užsiėmimai, nes nesu šios treniruočių rūšies gerbėja, tačiau tikėjau savimi ir žinojau, kad galiu. Siekti tikslų padėjo ir labai maloni bei draugiška atmosfera, itin šiltai bendraujančios centro įkūrėjos Renata ir Natalija bei kompetetingi savo srities profesionalai. Džiugu, jog mane palaikė ir artimieji.

Siekiu, jog kiekvienas klientas pasiektų maksimaliai jo poreikius atitinkančius rezultatus

Gavus trenerės licenciją darbas tik prasidėjo. Startas nebuvo spindintis, bet dėl to nesisielojau. Žinojau, jog turiu išlaukti. Ieškodama salės nuomai, sulaukiau darbo pasiūlymo ką tik atsidariusioje sveikatingumo studijoje. Pradžia ten įsidarbinus buvo sunki, tad tęsiau salės paieškas. Ją radusi su studija atsisveikinau ir ėmiausi individualios veiklos.

Darbą pradėjau vos su keliais žmonėmis (dvi grupės po du žmones), be jokios finansinės gerovės. Dirbau beveik už dyką, iš pašaukimo ir meilės veiklai. Ilgainiui sportuojančių daugėjo, tačiau užtruko maždaug metus, kol susiformavo pilnos grupės. Prisidėdama prie kiekvieno kliento geresnės fizinės formos, sveikatos ir geros nuotaikos jaučiausi nuostabiai. Laikas bėgo ir supratau, jog noriu save parodyti platesnei auditorijai. Pradėjau ieškoti sporto klubų, kuriems būčiau reikalinga.

Paskutiniu metu dirbau Kaune, sporto ir sveikatingumo centre „VS-fitness“, sporto klube „Fankas“, sporto centre „Linija“, užsiimdama individualia veikla buvau subūrusi pilateso mankštos entuziasčių grupę. Vedu grupines ir, pagal poreikį, individualias pilateso treniruotes. Ši mankšta mane užkabino. Džiaugiuosi savo veikla ir su malonumu vedu pilateso treniruotes negalvodama apie konkurenciją, jos tiesiog nejaučiu. Noriu padėti žmonėms, turintiems nugaros problemų, norintiems sustiprinti kūno raumenyną, įgauti lankstumo, ištvermės, lavinti koordinaciją bei ilgiau išlikti jauniems.

Pilatesas yra viso kūno mankštos sistema, tad kiekvienos treniruotės metu siekiu, jog visos raumenų grupės būtų išjudintos ir išmankštintos. Kūnas turi būti treniruojamas harmoningai. Mėgstu įvairovę, tad kiekviena treniruotė vis kitokia: skirtingi pratimai, skirtingas inventorius. Esu reikli, siekiu, jog kiekvienas klientas pasiektų maksimaliai gerus ir jo poreikius atitinkančius rezultatus. Visada rasiu bendrą kalbą tiek su pažengusiu, tiek su pradedančiu pilateso mankštos mylėtoju. Noriu padėti žmonėms nugalėti įsivyravusius, su sportu susijusius kompleksus.

Pilnos salės laimingų žmonių rodo, kad esu ten, kur turiu būti

Trenere dirbu 3 metus. Šioje veikloje svarbios ne tik profesinės žinios, kvalifikacija, bet ir asmeninės savybės. Man užsitarnauti klientų pasitikėjimą ir užmegzti bei išlaikyti ryšį padeda nuoširdumas, komunikabilumas, dėmesys naujovėms, patirtis ir meilė savo darbui. Iki šiol labiausiai motyvuoja žmonių atsiliepimai, tokie kaip:
• „Pilatesas – pats geriausias mano atradimas, ypač tu, Aira, – geros nuotaikos ir energijos šaltinis“ (Aida);
• „Ačiū už suteiktą progą pasijausti stipresne moterimi“ (Edita);
• „Esi faina ir dėmesinga trenerė, sukuri puikią aurą treniruotės metu“ (Irma).

Tokie žodžiai skatina judėti į priekį, ieškoti, mokytis, siekti įgyvendinti savo tikslus. Stengiuosi nuolat tobulėti. Lankau pilateso treniruotes pas savo srities profesionalus. Keliu kvalifikaciją dalyvaudama pilateso metodo seminaruose, mokymuose ir kituose renginiuose, stengiuosi pasisemti naujų minčių, idėjų, įsigilinti į naujausias atlikimo technikas.

Mano nuomone, pradedant trenerio darbą, labai svarbu žmogaus asmeninės savybės, o po to, žinoma, ir profesionalumas. Ne kiekvienas gali tapti treneriu. Neabejoju, kad norint tapti sėkmingu šioje srityje, neužtenka vien baigti bazinius mokymus. Kiekvienas, siekiantis trenerio karjeros, turėtų asmeniškai tobulėti. Seminarai, mokymai, stažuotės – neatsiejama sėkmingo trenerio gyvenimo dalis.

Pilnos salės laimingų žmonių įkvepia nesustoti ir leidžia pajusti, kad pasirinkau teisingai, kad esu savo kelyje. Vis tik, net ir džiaugiantis rezultatais – įvertinimu, gausiomis grupėmis ir lojaliais klientais – niekada negalima nustoti tobulėti. Rytoj turi būti dar geresnis ir tobulesnis – žmonės įvertina pastangas.

Dar tik svarstantiems apie trenerio/ės veiklą, linkiu nustoti svajoti ir pradėti savo svajonių siekti. O pati, sulaukusi sėkmės Lietuvoje, svajoju apie veiklą ir pripažinimą už Atlanto. Tikslingai dirbant, visos svajonės įgyvendinamos. Tikiu, kad laukia malonios permainos ir dar daug iššūkių.

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!