fbpx
close
Paieška

Straipsniai

„Aeromix“ jubiliejus – 20 metų kelionė fitneso pasaulyje

Dvi jaunos trenerės prieš dvidešimt metų kelis mėnesius neradusios darbo sporto klube (jų net Vilniuje buvo nedaug), ryžosi dirbti savarankiškai. 1998 m. rugsėjį pradėjusios vesti treniruotes išsinuomotoje salėje, Renata Leganovič ir Natalija Bedulskaja sparčiai tobulėjo ir įkūrė fitneso mokymų centrą „Aeromix“. Pirmieji seminarai buvo skirti mažai grupelei (5-6 dalyvių) pažįstamų trenerių, o šiandien fitneso profesionalės tobulėti ir siekti svajonių padeda šimtams žmonių.

„Aeromix“ surengia apie 30 specializuotų seminarų per metus, kuriuose dalyvauja apie 500 žmonių, o baziniuose kursuose grupinio, asmeninio ar pilateso trenerių licencijas kasmet gauna apie 100 studentų.

Kaip judvi pirmą kartą susitikote ir kokiomis aplinkybėmis gimė mintis sukurti mokymų centrą?

Natalija: Su Renata susitikome sporto klube, kur abi dirbome trenerėmis. Sutapo mūsų požiūris į sportą, norai ir tikslai, tad bendrą kalbą radome greitai. Klubą uždarius leidomės į naujo darbo paieškas, tačiau tuo metu Vilniuje buvo nedaug sporto klubų, trenerių poreikis – menkas. Po kelių mėnesių nesėkmingų paieškų nutarėme išsinuomoti savo pirmojo klubo patalpas ir veiklą tęsti savarankiškai. Turėjome klientų ratą, nesinorėjo visko paleisti. Sutvarkėme salę ir 1998-ųjų rugsėjį jau vyko pirmosios treniruotės. Vis tik, pradėjus dirbti trūko žinių, tad vykome į įvairius seminarus bei fitneso konvencijas užsienyje, dažniausiai į Maskvą, kur tuo metu fitnesas sparčiai populiarėjo. Ten pasisemdavome ne tik naujovių, bet ir įkvėpimo, tad po kiek laiko kilo noras panašius renginius organizuoti ir Vilniuje. Jau buvome surengusios ne vieną mini seminarą pažįstamiems treneriams, labai norėjome plėstis, tad įkūrėme fitneso mokymų centrą „Aeromix“.

Renata: Esame dėkingos sporto klubo vadovams, kurie prieš 20 metų mūsų nepriėmė į darbą. Aplakstėme visą Vilnių. Tuometinė nesėkmė mums buvo didžiulis šokas, bet kartu ir spyris į užpakalį, privertęs ieškoti išeities. Iš nevilties ir neturėdamos kur dirbti sukūrėme sau darbo vietą. Iš pradžių apie mokymus viešai neskelbdavome, jie vykdavo tik ištikimiausių kolegų rate. Tik vėliau gimė mintis: jeigu mums įdomu, gal atsiras ir daugiau norinčių tobulėti?

Koks buvo pirmasis organizuotas renginys, kaip sekėsi? Kokios didžiausios baimės, iššūkiai tuomet kankino?

Natalija: Susižavėjusios Rusijoje vykusiomis fitneso konvencijomis, norėjome tą patirtį perkelti į Lietuvą. Užsiminusios apie savo planus Maskvoje, sulaukėme tik nepatiklaus nusistebėjimo: „Toks renginys Vilniuje, gal juokaujat, nieko neišeis“. Užvirė ambicijos įrodyti, kad galim. Pirmasis mūsų organizuotas masinis renginys – naujametinis aerobikos festivalis 2002-aisiais. Nors baimė, kad atvyks mažai žmonių visiškai neišsipildė – susirinko pilnutėlė krepšinio salė, festivalis finansiškai buvo nuostolingas. Tačiau susidomėjimas festivaliu ir būrys dalyvių degančiomis akimis įkvėpė mokytis, tobulėti ir organizuoti fitneso renginius toliau.

Išmokome tiksliau suskaičiuoti kaštus, optimaliau paskirstyti išlaidas, tačiau iki šiol mūsų tikslas – ne pelnas, džiaugiamės, jei pavyksta išvengti nuostolių ir renginys atsiperka. Mokymų prasmė – visuomenės edukavimas, bendro fitneso lygio augimas, naujovių atvežimas. Grįžtantys į seminarus žmonės rodo, kad lietuviai nori tobulėti, semtis patirties iš geriausių, kad tokie renginiai labai reikalingi. Kviečiame tiek trenerius, sveikos gyvensenos specialistus, tiek aktyviai sportuojančius žmones, moksleivius.

Dar viena pirmojo festivalio pamoka – nelipti ant scenos vesti užsiėmimų savo organizuojamuose renginiuose. Po treniruotės negalėjau atsiminti nieko, ką dariau – organizaciniai rūpesčiai sukelia pakankamai streso, tad jau daug metų koncentruojamės į renginio kokybę, sklandžią eigą, o jų metu savo programas pristato fitneso profesionalai iš viso pasaulio.

Renata: Baiminomės, kad nesusirinks tiek žmonių, kiek norėtume, nes visi, su kuriais dalinomės idėja, sakė, kad mums nepavyks, kad čia ne Rusija ir tokio kiekio nesubursime. Pirmojo festivalio sėkmė suteikė pasitikėjimo ir davė startą tolimesniems renginiams.

Neišmanėme rinkodaros, neskaitėme jokių motyvuojančių knygų ar sėkmės vadovėlių, nežinojome daug dalykų, tačiau turėjome begalinį norą, ryžtą, tikėjimą tuo, ką darome. Mūsų niekas nesustabdė – ėjome tik pirmyn ir iš karto po festivalio suorganizavome dar didesnį renginį, po jo sekė „Nike“ konvencijos, į kurias sukviesdavome daugiau nei 1000 žmonių. Pirmoji 2004 m. vyko „Siemens“ arenoje. Pati neįsivaizduoju, kaip sugebėjome organizuoti tokio dydžio renginius tik dviese. Gyvenome tarsi kosmose. Į „Nike“ konvenciją atvykęs Europos fitneso mokyklos įkūrėjas G.Guillermo Vega neteko žado, stebėjosi, kaip mums pavyko sukviesti tiek žmonių.

Kada supratote, kad „Aeromix“ stipriai auga, keičia žmonių gyvenimus, kad jūsų įkurtas centras – ypatingai reikalinga įstaiga ne tik mokant trenerius, bet ir edukuojant visuomenę, keliant bendrą fitneso lygį šalyje?

Renata: Kad mokymai žmonėms reikalingi, supratome iš karto. Renginių dalyviai kaskart dėkodavo ir džiaugdavosi gauta informacija bei galimybe mokytis Lietuvoje. Siekdamos išsiaiškinti, kas yra kas, pažinti tendencijas, atskirti geras praktikas nuo prastesnių, patirties sėmėmės Maskvoje, apkeliavome pusę Europos, tad savo mokiniams jau galėjome pasiūlyti visko išmokti vietoje. Nuolat domimės ir šiuo metu.

Pakeisti žmonių gyvenimai, įgytas pasitikėjimas, pradėti maži verslai ir rasta laimė veikloje man visad maloniai suspaudžia širdį. Galimybė nors truputį prisidėti prie jų sėkmės savo patirtimi, konsultacijomis – ir džiaugsmas, ir didžiulė atsakomybė. Visuomenės edukavimas – nenutrūkstamas procesas, nes mokymasis trunka visą gyvenimą. Mes, kaip įmonė, visus 20 veiklos metų augame ir nenustojame tobulėti. Ir mudvi, kaip asmenybės, mokėmės, mokomės ir mokysimės visą laiką. Tai būtinybė.

Kas pradžioje buvo sunkiausia, kas vedė į priekį, kokius tikslus sau kėlėt? Ar įsivaizdavote tada, kad viskas taip sėkmingai susiklostys – tarptautinius renginius, garsiausius dėstytojus ir masę sėkmingų mokinių?

Natalija: Visad stengėmės dirbti geriausiai kaip galime, siekėme kokybės kasdienėse užduotyse, kiekviename renginyje, seminare ir neplanavom itin toli į priekį, tad buvo sunku įsivaizduoti, kad švęsime 20 metų jubiliejų. Žvelgiant atgal, sunkiausia buvo surinkti stiprią, profesionalių dėstytojų komandą. Dirbti atsakingai, siekti tik aukščiausios kokybės motyvuoja mūsų mokiniai ir jų padėkos po mokymų – už naudingą turinį, puikiai parinktus dėstytojus. Ieškojome ir iki šiol ieškome savo srities profesionalų, kuriuos atrenkame pagal rekomendacijas bei pačios gyvai dalyvaudamos konkretaus dėstytojo seminaruose.

Renata: Pradėjus eiti sudėtingu, bet labai prasmingu keliu, teko susidurti su įvairiais etapais, bet niekad nekilo nė menkiausias noras viską mesti. Mus vedė tikėjimas tuo, ką darome, entuziazmas, atsidavimas darbui bei meilė žmonėms. Nekėlėme tikslų, nes neišmanėme strategijos, bet mokėmės iš savo klaidų, sistemingai jas taisydavome, įsiklausydavome į kiekvieno mokinio norus, reikalavimus, patarimus. Kai įdedi tiek pastangų, pripažinimas bei įvertinimas ateina savaime.

Kas padėjo užmegzti tarptautinius ryšius, prisikviesti visame pasaulyje puikiai vertinamų, labai užimtų prezenterių, pelnyti jų pagarbą, pasitikėjimą?

Natalija: Prieš 13 metų pirmąkart lankėmės Rimini sporto festivalyje Italijoje, kuri yra viena pirmaujančių šalių fitneso pasaulyje, garsėjanti profesionaliais mokytojais. Vykome turėdamos konkretų tikslą – rasti naujų užsienio prezenterių savo renginiams. Festivalis paliko didžiulį įspūdį – maloniai stebino renginio mastas, aikštelių skaičius, prezenterių lygis. Ten pavyko užmegzti pirmąją pažintį su Europos fitneso mokyklos įkūrėju Guillermo Vega. Pakvietėme jį vesti mokymus Lietuvoje.

Susipažinome beprasidedant vasarai, o rudenį jis jau buvo Vilniuje. Tokio lygio profesionalų prieš tai čia nebuvo, tad kelių dienų seminaras sulaukė didžiulio susidomėjimo. Su Guillermo užsimezgė glaudūs ryšiai, jis rekomendavo daugybę puikių specialistų, dėstytojų, kuriuos pasikvietę nė karto nenusivylėme. Vis tik tarptautinio lygio mokymai atskleidė Lietuvos trenerių lygį – tuo metu dirbo daug savamokslių, profesionaliuose mokymuose jiems buvo sunku suprasti terminologiją, teisingai atlikti pratimus. Tad G.Vega pasiūlė Lietuvoje steigti Europos Fitneso mokyklos filialą ir organizuoti ne tik kvalifikacijos kėlimo seminarus įvairiomis temomis, bet ir sistemingus, nuoseklius trenerių mokymus.

Renata: G.Guillermo Vega yra mūsų mokytojas, mano guru. Jis genijus, kuris sugebėjo Europos mokyklą išpopuliarinti visame pasaulyje. Jo mokyklos išskirtinumas – labai stipri metodika, dėmesys kokybei, tendencijoms. Šio profesionalo patarimai yra aukso vertės, džiaugiamės, kad jis visada yra šalia mūsų.

Pasitikėjimas ateina sąžiningai dirbant. Stengiamės, kad mūsų lektoriai gerai jaustųsi, rūpinamės jais ir vertiname darbą kartu. Būtent komanda yra didžiausia vertybė, nes surasti savo srities profesionalą, dėl kurio į mokymus dalyviai suvažiuotų iš visos Lietuvos ir užsienio, ir kuris sutiktų dirbti savaitgaliais – labai sunki užduotis.

Ką laikote didžiausiu savo, kaip „Aeromix“ įkūrėjų, pasiekimu, kuo labiausiai didžiuojatės?

Natalija: Labiausiai išskirti norėtųsi bazinius trenerių mokymus, kuriuose koncentruojamasi į praktiką. Kai Lietuvoje ėmė populiarėti sportas, sveikas gyvenimo būdas, atsirado vis daugiau bėgiojančių, sporto salę ar jogos, šokių studijas lankančių žmonių, padaugėjo ir norinčiųjų tapti treneriais. Supratome, kad norint turėti kvalifikuotus, profesionalius specialistus, reikalingi nuoseklūs mokymai. Jau puikiai žinojome, kokie jie turėtų būti, nes pačios praėjome visą kelią. Pirmąjį kursą pradedantiesiems pasiūlėme 2010-aisiais. Europos Fitneso mokykla suteikė sistemą, vadovėlius, pritaikėme mokymus Lietuvos rinkai. Šiuo metu turime tris specializacijas – grupinių, asmeninių ir pilateso trenerių bazinius mokymus, o po jų kvalifikaciją kelti specialistai gali seminaruose, konvencijose.

Renata: Didžiuojuosi nueitu bendru keliu – tai mūsų stiprybė ir vienybė. Nepažįstu daug žmonių, kurie versle išbūtų kartu 20 metų. Bendra patirtis padeda organizuoti itin stiprius seminarus. Sukūrėme unikalų grupinių užsiėmimų trenerio mokymų ciklą ir sunku nuspėti, ar įmanoma, kad kažkas galėtų suorganizuoti panašų. Labai didelis pasiekimas turėti stiprią, kompetetingą lektorių komandą, nuėjome labai ilgą kelią, kad su jais bendradarbiauti.

Kaip per tuos du dešimtmečius keitėsi konkurencinė aplinka fitneso mokymų srityje? Naujos įstaigos skatina pasitempti, tobulėti ar sukelia rimtesnių iššūkių?

Renata: Prieš 20-15 metų buvome vienintelės. Šiuo metu mokymus vykdo daug naujų organizacijų, be to sąlygos palankesnės organizuoti kursus ar kitus renginius. Organizatoriai siekia būti vieni už kitus geresni. Vertinu mokymų įvairovę ir galimybę žmonėms išbandyti, palyginti ir įvertinti skirtingus seminarus. Konkurencija skatina pasitempti ir tik gerinti kokybę.

Nelenktyniaujame, tiesiog dirbame savo darbą ir visada ieškome naujų galimybių. Siekiame ir sieksime būti geriausiais.

Kaip augo trenerių lygis, kaip keitėsi mokiniai, jų motyvai, motyvacija? Kokie žmonės ateina dabar, kokiais tikslais?

Renata: Šiandien žymiai didesni klientų reikalavimai, treneriai privalo tobulėti norint pasiekti sėkmę treniravimo darbe. Yra nuostabių trenerių, kurie kartu su mumis jau 20 metų ir vis dar atvažiuoja į seminarus, mokosi. Dalis dabartinių jaunuolių – impulsyvūs, nori greito rezultato, tačiau yra labai kruopščių žmonių, kurie gilinasi, atsakingai mokosi. Viskas priklauso nuo asmeninių savybių. Fitnesas sparčiai keičiasi, keistis turime ir mes. Norėdami padėti savo klientams išspręsti įvairiausias problemas, mes, treneriai, turime tikrai labai daug žinoti. Taip pat, norint sėkmingai treniruoti, svarbu atsisakyti senų įpročių ir juos keisti naujais, keisti mąstymą, požiūrį.

Kalbinti mokiniai, sėkmingai dirbantys treneriais, bet reguliariai grįžtantys įgyti naujų žinių, mini jūsų begalinį entuziazmą, energiją, palaikymą, pabrėžia, kad būtent judvi įkvėpėt ryžtis imtis veiklos, patikėti savimi, nesustoti tobulėti. Padėjote pasiekti svajones šimtams, o gal ir tūkstančiams žmonių. Kas jus pačias įkvepia, iš kur semiatės jėgų?

Natalija: Kartais ir pačios stebimės, iš kur randame jėgų, noro, motyvacijos. Tačiau išties judėti pirmyn padeda meilė darbui, nuoširdus bendravimas su studentais ir grįžtamasis ryšys.

Renata: Noras padėti žmonėms man įgimtas. Mokinių sėkmė, jų šypsenos dėkingumas sukelia didžiulį pasitenkinimą. Šis jausmas – tarsi adrenalinas, suteikiantis energijos eiti pirmyn. Man būtinas grįžtamasis ryšys.

Nepristingate naujų idėjų renginiams, seminarams, naujiems formatams, darbui skiriate ir vakarus, ir savaitgalius, keliones bei atostogas derinat su sportu. Vis tik žmogiška ir pavargti, ir nusivilti, ir išsisemti. Gal sėkmės paslaptis ir yra tai, kad esat dviese?

Natalija: Manau, kad sėkmės paslaptis slypi mūsų požiūryje į darbą – norime padėti žmonėms atrasti save, rasti svajonių darbus. Žmonės ir užveda – jei matome, kad studentai dega noru tobulėti, įdeda daug pastangų, perlipa per save, stengiamės padėti, skatiname judėti į priekį, nepasiduoti, nenusivilti. Visiems būna ir sunkesnių, liūdnesnių periodų, bet jie įveikiami.

Mokiniai pastebi, kad mudvi su Renata – puikus tandemas. Pačios juokaujame, kad mūsų partnerystė – lyg santuoka. Reikėjo glūdinti kampus, esame labai skirtingos – aš ramesnė, minkštesnė, Renata ugningesnė, linkusi vadovauti, tačiau išmokome išnaudoti geriausias savo savybes, natūraliai pagal temperamentą pasiskirstėme darbais bei atsakomybėmis. Tai padeda sklandžiai vykdyti veiklą. Kai vienai sunkiau, kita kartais prisiima daugiau pareigų arba kaip tik paragina, primena apie darbus. Svarbiausia, kad sutampa mūsų tikslai, vertybės ir požiūris į fitnesą. Dažnai jau suprantame viena kitą iš pusės žodžio.

Renata: 20 metų kartu – vertybė. Sako, santuokoje sunkiausi pirmieji 25 metai. Mums liko penkeri. Kalbant rimtai, nesugebėčiau dirbti be Natalijos. Žinoma, pavargstame ir nusiviliame, visko būna, mes juk žmonės. Tačiau mums pasisekė rasti mylimą veiklą. Tai jau ne darbas, o gyvenimo būdas.

Kokie pagrindiniai „Aeromix“ privalumai, kuo stengiatės išsiskirti rinkoje?

Natalija: Visada siekėme būti arčiau žmonių, suprasti jų norus, tikslus, padėti, kalbėti jiems suprantama kalba ir pasiūlyti aktualius mokymus. Puikiai jaučiamės šioje rinkoje, nes pačios praėjome visą kelią nuo pradedančiųjų trenerių iki seminarų organizavimo. Manau, būtent dėmesys praktikai ir kiekvienam studentui, asmeninė ir profesinė patirtis išskiria mus rinkoje, padeda intuityviai nujausti, ko trūksta, ko dar reikia. Be to, nuolat klausiame savo studentų, ko dar norėtų, kas jiems įdomu, svarbu, visad atkreipiame dėmesį į komentarus, pageidavimus. Tai padeda tobulėti.

Renata: Mūsų privalumas – organizuojamų seminarų kokybė. Niekada nepaaukosime mokymų kokybės vardan greitesnio ar didesnio pelno, nepaisant pagundų pasielgti kitaip. Mums labai svarbu procesas, kelias, kurį nueiname organizuodamos mokymus, nepaminant po kojomis vertybių, žmoniškumo – tai svarbiau nei rezultatas.

Kokius tikslus sau keliate ateičiai, kaip įsivaizduojat „Aeromix“ dar po 10 аr 20 metų?

Renata: Turime labai daug tikslų, naujų idėjų, projektų ir net neabejoju, kad visus įgyvendinsime. Nenustygstame vietoje, visada ieškome, ką galime naujo pateikti Lietuvai. Sausio mėnesį pradedame bendradarbiauti su Amerikoje esančia mokykla ,,Anatomy Trains” , kurios įkūrėjas Tom Myers, plačiai žinomas visame pasaulyje. Jo metodika unikali, turinti didžiulį pripažinimą kineziterapijoje, sporto medicinoje bei aktyviai pradedama naudoti treniravime. Nežinau, kaip bus po 10 metų, bet šiandien didžiuojamės tuo, ką mums pavyko sukurti per pirmuosius 20.

Kaip švęsite solidų 20 metų veiklos jubiliejų?

Natalija: Darbe, drauge su savo mokiniais.

Renata: Jubiliejų švęsime visus metus, juk mums visiems reikia mokytis švęsti gyvenimą. O pirmoji šventė, dovana mūsų žmonėms, vyko rugsėjo 8 d. Pirmą kartą šalyje suorganizavome naujo formato renginį – forumą „Fitnesas ir sveikata“. Jo sėkmė skatina judėti pirmyn.

Dalintis
Susisiekite

Seminarų kalendorius

Konvencija

Jūsų prekė įdėta į krepšelį.

+

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Registruokitės ir gaukite naujienas ir seminarų pasiūlymus pirmieji!

Nurodydami savo el. paštą jūs sutinkate gauti AEROMIX naujienlaiškius.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiregistravote AEROMIX naujienlaiškiui!

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.